logo 2N TELEKOMUNIKACE a.s.

Chytrý bezpečnostní interkom zajistí spolehlivou kontrolu vstupu do budovy

Soukromé rezidence i velké podniky chrání přístup do svých prostor heslem, RFID klíčenkou nebo PIN kódem. Bohužel, tyto metody se dají poměrně snadno obejít, pokud někdo klíčenku ukradne, nebo přístupové heslo zná.

Situace se může vyhrotit i tím, že je obyvatel nebo zaměstnanec nucen vejít pod pohrůžkou násilí. Pro tyto případy existují speciální kódy, které dveře otevřou, ale nespustí hlasitý alarm, aby násilníka nepopudily. Důvod k opatrnosti představují i lidé požadující přístup mimo otevírací hodiny.

Obvyklým řešením je použití vzdálené monitorovací stanice, která je ale založena pouze na audiu. Ta sice vyfiltruje hovory před tím, než vstup dovolí, ale řeší pouze 50% problému. Díky partnerství 2N s bezpečnostní agenturou Farsight ovšem vzniklo řešení 100%.

Hlavní výhody řešení:

Bezpečnostní interkom 2N Helios IP Verso

Díky své univerzálnosti je interkom 2N Helios IP Verso vhodný pro všechny úrovně zabezpečení. Při změnách nároků objektu může být rozšířen a umožňuje tak lidem, aby přicházeli a odcházeli co možná nejsnadněji a nejbezpečněji.

Pokud je 2N helios IP interkom instalovaný u vchodu, je schopen přenášet audio a video přímo bezpečnostní agentuře. Ta může přicházejícího zkontrolovat na dálku a rozhodnout, komu povolit přístup a komu ne, přičemž se audio a video záznamy bezpečně archivují.

Farsight používá monitorovací software Immix, kde se video přehledně zobrazí a operátor dokáže zjistit identitu vstupující osoby a zdali nevstupuje pod nátlakem. Je-li zaznamenán problém, Farsight podnikne odpovídající kroky, přičemž se vše zaznamenává pro pozdější vyhodnocení.

Stejně tak jsou efektivně vyfiltrovány a řešeny nežádoucí hovory v například nočních hodinách.

Výsledné bezpečnostní řešení

Díky interkomu 2N Helios IP Verso s HD kamerou schopnému přenášet vysoce kvalitní video skrze IP síť na specifické místo, nemusí už být firma nebo konečný uživatel vystavován nežádoucím hovorům. Po vizuálním ověření pomocí služby společnosti Farsight a monitorovacího softwaru Immix, může být volání na dálku vyfiltrováno a přístup pak udělen, nebo zamítnut.

Současně může operátor spustit alarm, pokud vidí, že vstupující vchází pod pohrůžkou násilí nebo že ho někdo sleduje. Bezpečnost obyvatel se tak výrazně zvyšuje!

Po vyhodnocení všech informací jsou pouze oprávněné žádosti o vstup přesměrovány na vnitřní odpovídací jednotku 2N Indoor Touch instalovaný v požadovaném místě, například v bytě či kanceláři. Díky videu zobrazovanému na sedmipalcovém dotykovém panelu může obyvatel příchozího identifikovat, mluvit s ním a vzdáleně otevřít dveře.

Není-li nikdo přítomen, systém tvoří seznam volajících, který je k dispozici později, nebo přesměruje volání na chytrý telefon obyvatele pomocí služby 2N Mobile Video.

Článek 2N TELEKOMUNIKACE a.s. ze dne 7. listopadu 2017 - úterý

Další články od 2N TELEKOMUNIKACE a.s.

M-Files - Document Management System