logo ABB s.r.o.

Inteligentní cloudová platforma pro rychlé dobíjení elektromobilů

Nová nabíjecí platforma pro e-mobilitu na cloudovém základě spojí špičkové rychlonabíjecí technologie ABB s nejmodernějšími cloudovými službami společnosti Microsoft. Společný produkt bude využívat strojové učení a schopnosti prediktivní analýzy.

Společnosti ABB a Microsoft uvedou na světový trh novou platformu rychlonabíjecích služeb pro elektrická vozidla. Spojení špičkových nabíjecích stanic ABB pro elektromobily a cloudových služeb Microsoft Azure zajistí zákazníkům ABB stabilitu, celosvětovou škálovatelnost a pokročilé řídicí funkce. V rámci nové spolupráce budou nabíječky ABB připojené na cloud Microsoft Azure a budou obklopené službami s přidanou hodnotou. To umožní operátorům, výrobcům a partnerům využívat platformu světové úrovně.

"Výkon a stabilita platformy jsou zásadní faktory, které jsou podstatné pro úspěšný provoz moderní nabíjecí stanice pro elektrická vozidla, která pracuje s daty. Díky partnerství se společností Microsoft bude ABB moci nabízet nejlepší provozní řešení a také inovativní pokročilé služby - tedy to, co označujeme jako internet věcí (IoT), služeb a lidí. Toto partnerství nám dodává škálovatelné řešení, díky němuž budeme celosvětově připraveni uspokojit sílící poptávku po nabíjecí infrastruktuře pro elektrická vozidla na hlavních automobilových trzích. Na to se také významně zaměřuje naše strategie Next Level," uvedl Pekka Tiitinen, prezident divize ABB Automatizace výroby a pohony.

Mnohé automobilové značky investují do trhu "plně elektrických" vozidel a příští rok se očekává uvedení nových modelů. Podle zprávy Hybrid Cars celkové množství celosvětově prodaných elektrických vozidel převýšilo počet jeden milion. Více než polovina těchto elektrických vozidel byla zakoupena v uplynulých 14 měsících.

Rychlý nástup elektrických vozidel na celém světě si žádá vyspělou nabíjecí a energetickou infrastrukturu. V současné době je globálně v provozu pouze 106000 veřejně dostupných nabíjecích stanic pro elektromobily. Celosvětové tržby z nabíjecích služeb pro elektromobily podle Navigant Research vzrostou z 152,6 milionů v roce 2015 na 2,9 miliard eur v roce 2023.

Společnosti ABB a Microsoft uvedly novou platformu pro nabíjecí služby pro elektromobily na největším světovém veletrhu elektrických a hybridních vozidel eCarTec, který se konal ve dnech 20. - 22.10. 2015 v Mnichově v Německu.

Rychlé nabíjení s ABB

Stanice pro rychlé stejnosměrné nabíjení ABB umožní rychlé dobíjení elektrických vozidel. V závislosti na typu akumulátorů a vozidla je snadno dosažitelný dobíjecí r ozsah větší než 100 km za méně než 15 minut. Když se ještě více zdokonalí technologie akumulátorů, bude k dispozici rychlé dobíjení srovnatelné se zastávkou pro natankování paliva.

Umístění elektroniky a filtrů potřebných pro vysoký výkon nabíjení mimo vozidlo umožňuje snížit hmotnost vozidla i pořizovací náklady. Vozidla budou i nadále obsahovat palubní nabíječky malého výkonu umožňující použití standar dních stávajících elektrických zásuvek, ale ty mohou být optimalizovány z hlediska velikosti a ceny.

Rozsáhlé zkušenosti ABB s infrastrukturami sítí a výkonovou elektronikou umožní vývoj infrastruktury včetně stanic rychlého nabíjení za přijatelné náklady a zár oveň vytváření e-mobility jako řešení další možnosti dopravy.

Článek ABB s.r.o. ze dne 30. října 2015 - pátek

Další články od ABB s.r.o.

Acronis Backup 12.5