logo ABRA Software a.s.

ERP ABRA G4 pomáhá řídit výrobu ČKD Kutná Hora

Společnost ABRA Software byla na základě výběrového řízení a posouzení předimplementační studie vybrána jako klíčový dodavatel ekonomického informačního systému ABRA G4 pro výrobní podnik ČKD Kutná Hora.

ČKD Kutná Hora vnímá ABRU jako dynamicky se rozvíjející společnost, která poskytuje moderní a flexibilní informační systém ABRA G4. Díky vlastnostem tohoto systému společnost ČKD Kutná Hora, vedle standardních aplikací, očekává především zvýšení schopnosti plánování a přesnějšího sledování skutečných nákladů výroby.

Dalším pozitivem bude možnost využití mobilních ICT technologií v kombinaci s moderním ERP systémem. ČKD Kutná Hora bude zároveň zavádět i nadstavbové BI řešení ABRA iGATE, které přinese přehledný a detailní controlling a reporting na všech řídících úrovních podniku.

"Očekáváme, že společně s firmou ABRA Software a.s, jejím ERP systémem a týmem zkušených manažerů, analytiků a programátorů, ještě více zlepšíme současný inovativní vývoj společnosti ČKD KH  a zvýšíme svoji konkurenceschopnost. Budeme schopni lépe plnit požadavky všech našich zákazníků a staneme se pro ně stabilním a dlouhodobým partnerem," komentuje nově vzniklé partnerství obou firem finanční ředitel ČKD Kutná Hora Ing. Vlastimil Kožený.

"V ČKD Kutná Hora budeme implementovat ERP ABRA G4 s hlavním cílem poskytnout managementu kvalitní nástroj pro sledování a řízení výrobních nákladu. Management bude mít k dispozici podrobný přehled o nákladech na realizované zakázky, v přehledných sestavách uvidí rozdíly mezi plánem a realitou a bude tak mít kvalitní podklady pro efektivní plánování. Přesná data budou dodávat nově zavedené terminály, které umožňují evidenci výroby v reálném čase," doplňuje zakladatel společnosti ABRA Software Ing. Jaroslav Řasa.

Partnerství obou společností bude přínosem pro obě strany. Praktické zkušenosti z provozu přispějí k dalšímu rozvoji implementovaného systému ABRA G4.

Kontrakt na poskytnutí potřebných licencí a vlastní implementaci informačního systému byl podepsán 3.9. 2015, a následně byla zahájena vlastní implementace. Současně ČKD Kutná Hora zahájila upgrade slévárenského informačního systému OPTI, který jako dlouhodobě ověřené řešení zůstane ve společnosti i nadále využíván pro řízení slévárny.

Produkční zavedení obou systémů do života společnosti je plánováno od 1.1. 2016 s tím, že v průběhu prvního pololetí roku 2016 bude ještě docházet k doimplementování některých zákaznických nadstavbových požadavků.

Celková investice je v rozsahu několika milionů korun a společnost ČKD Kutná Hora, a.s. ji bude hradit z vlastních finančních prostředků.

Článek ABRA Software a.s. ze dne 24. září 2015 - čtvrtek

Další články od ABRA Software a.s.