logo ACREA CR, spol. s r.o.

ACREA CR představuje dataminingový nástroj IBM SPSS Modeler 16

ACREA CR uvádí na český trh nejnovější verzi modelovacích nástrojů IBM SPSS Modeler 16 s podporou programovacích jazyků R a Python. Nová verze analytického softwaru přináší opět řadu funkcí pro usnadnění práce uživatelů.

Především programovací jazyk R je mezi statistiky a data minery po celém světě stále populárnější - 70% všech dotázaných ve výše uvedené studii přiznává, že s tímto nástrojem pracují - oproti 48% v roce 2011.

Přínosem verze je zajisté i nově přidaná funkce Monte Carlo Simulací. Díky ní budete schopni snadno generovat data, či provádět simulace různých situací kde je vstupní proměnná variabilní. Typicky může jít o například o vliv investovaných prostředků do určité formy reklamy na prodeje produktu. Využití ale naleznou analytici též v řadě dalších oblastí.

Každý data miner jistě ocení i rozšíření evaluačních funkcí (ROC křivka, Gini), které poslouží při vyhodnocování vytvořených modelů. Kromě analytiků toto vylepšení jistě ocení i manažeři, kteří budou schopni snadno kvantifikovat přínos nasazených modelů.

Dvě edice IBM SPSS Modeler - Professional a Premium - ve verzi 16 doplňuje třetí, edice Gold. Toto zlaté vydání v sobě obsahuje i komponentu Decision Management, která umožní výstupy z modelů okamžitě napojit na produkční prostředí Vaší organizace ve formě doporučených akcí.

Prediktivní modely budete schopni též snadno obohatit o expertní pravidla. Typickým příkladem může být kampaňový management či jakékoliv skórování v reálném čase.

Z dalších novinek můžeme ještě zmínit snadné napojení na Cognos TM1, editor pro tvorbu vlastních uzlů využívajících R či podmíněné a cyklické spouštění proudů.

IBM SPSS Modeler

Dataminingový nástroj IBM SPSS Modeler poskytuje jednoduchý přístup k datům, přípravu a modelování všech typů dat v rámci intuitivního grafického prostředí. Budujte spolehlivé modely, rychle aplikujte výsledky a dosáhněte tak stanovených cílů organizace.

Data mining je již dnes pro většinu společností nutností k přežití. Na základě výsledků studie "2013 Data Miner Survey" společnosti Rexer Analytics, můžeme pozorovat neustálé rozšiřování úloh, kterými se data mineři zabývají. Na vzestupu jsou především úlohy vedoucí k lepšímu porozumění zákazníkům, úspěšnějšímu cross-sellu, efektivnějšímu získávání nových zákazníků, ale též oblasti podvodů a řízení rizik.

Tyto závěry jdou ruku v ruce s exponenciálním nárůstem objemu dat, která mají organizace k dispozici.

Další články k tématům - analýza - datamining - IBM - Python - simulace - software - SPSS

Článek ACREA CR, spol. s r.o. ze dne 11. března 2014 - úterý

Další články od ACREA CR, spol. s r.o.

ACREA CR představuje dataminingový nástroj IBM SPSS Modeler 16