share itpoint.cz

Pozor na nový ransomware Osiris

Osiris je sedmá generace ransomwaru Locky a infikuje zařízení Windows, Mac a Android. Přímo napadá také zálohovací systémy jako např. Volume Shadow Copy Service (VSS). To zabraňuje uživatelům spustit obnovu systému z dat uložených na napadaném počítači.

Ransomware Osiris se šíří prostřednictvím spamů s předmětem "Invoice" či "Order Confirmation" a komprimovanou přílohou obsahující infikovaný skript. Mnoho antivirových programů Osiris nezachytí, protože ten nevyužívá spustitelné soubory. Dalším způsobem šíření je využívání existujících inzertních sítí k infikování online inzerátů.

Ransomware Osiris je klasifikován jako trojský kryptovirus a dokáže se rozšířit po celé podnikové síti bez nutnosti jakékoliv interakce s již napadenými uživateli, například s využitím podnikového CRM systému.

Základní obranou proti ransomwaru je vždy pravidelná záloha. Z důvodu vzrůstajících útoků nejen na uživatelská data ale v poslední době také na zálohovací systémy vyvinula společnosti Acronis technologii Acronis Active Protection, která počítačové systémy proti ransomwaru Osiris dokáže ochránit.

Inovativní technologie je součástí minulý týden uvedené verze zálohovacího řešení Acronis True Image 2017 New Generation. Technologie je postavena na behaviorální heuristice, snadno detekuje a zastavuje škodlivé aktivity Osiris a rovněž umožňuje uživatelům okamžitě obnovit jakékoliv napadené soubory.

"Acronis pomáhá proaktivně chránit před Zero day infekcí. Včera jsme zjistili nový typ ransomwaru Osiris nezachycený antivirem Windows Defender a dnes ráno už před ním chráníme. Acronis Active Protection blokuje všechny verze ransomwaru bez jakéhokoliv zpoždění. Tento vyděračský software již například zapříčinil ztrátu osmi let záznamů u policie v texaském Crockrell Hill. O vzrůstajícím nebezpečném trendu nárůstu vyděračského softwaru svědčí i aktuální případ, kdy jiný ransomwarový útok zablokoval hostům rakouského hotelu vstup do svých pokojů," říká Nikolay Grebennikov, viceprezident Acronis zodpovědný za technologický vývoj.

Článek Acronis ze dne 1. února 2017 - středa, čteno 453x

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Další články Acronis

Kompletní zálohování a ochrana všech dat...

Selhání techniky, lidský faktor a ransom...

Pozor na nový ransomware Osiris

Nová generace osobního zálohování dat pr...

Nejlepší partneři Acronis roku 2016

Jak nepředvídatelně přijít o svá data

Sdílení a přístup k citlivým datům u čes...

Technologie sdílení souborů od Acronic u...

Náklady a rychlost obnovy jsou klíčovými...

Acronis Storage - první úložiště s auten...

České firmy se zajímají o zálohování pod...

Nejnovější řešení ochrany dat na Acronis...

Mike Chadwick je nový viceprezident pro ...

Acronis Backup Cloud s integrací LabTech...

Nejrychlejší a nejjednodušší software pr...

Pokročilá zálohovací řešení pro SMB firm...

Nárůst mobility přináší rizika nekontrol...

Ochrana dat a aplikací v prostředích Mic...

Ochrana podnikových dat v hybridních clo...

Ochrana firemních dat s pomocí technolog...

Bezpečná synchronizace a sdílení firemní...

Návrat investice do zálohování dat přich...

Obnova, rychlost a objem jsou rozhodujíc...

Zálohujte pravidelně klíčová data všech ...

Nové verze Acronis Backup

Zálohování a obnovu kritických dat pro A...