logo ACTIVE 24 s.r.o.

Evropská liga na internetu s .EU doménou

Při výběru domény je dobré se vyhnout začátečnickým chybám a uvažovat hlavně prakticky. Doména je adresa, pod kterou vás budou na internetu hledat vaši klienti - návštěvníci. Nyní je do konce června 2016 registrace .EU domény u ACTIVE 24 jen za 79 Kč/rok.

Pokud to se svými internetovými projekty myslíte vážně, měli byste mít svou online strategii vymyšlenou od začátku do konce. A hned na začátku není vůbec špatné zamyslet se nad vhodnými doménami, které si pro své webové stránky a e-maily zaberete. Doménové jméno je totiž unikátní a dokud je vlastníte Vy, nikdo jiný je nemůže obsadit.

Zvolte si vhodné doménové jméno, které:

Dobré je vyhnout se kombinacím, které obsahují pomlčky, vyvarovat se cizojazyčným výrazům, které nejsou vlastní cílové skupině návštěvníků, případně počítat také s překlepovými variacemi.

Zvolená doména však nemusí být volná. Ta nejlepší doménová jména bývají obvykle již často obsazená, a to především pokud se jedná o jména s obecným významem. Pokud ale máte štěstí a Vámi preferovaná volba je dostupná, neváhejte a registrujte si svou doménu okamžitě.

Ceny za registraci domény se pohybují řádově kolem několika málo stovek korun ročně a další hostingové služby jako místo pro web, e-maily, e-shop a podobně s i k nim můžete dokoupit kdykoliv později u jakékoliv hostingové firmy.

Pokud doména volná není, máte stále ještě mnoho dalších možností. Můžete vyzkoušet další alternativy a synonyma, nebo také další vhodné doménové koncovky. Kromě u nás nejoblíbenější koncovky .cz jsou na českém trhu běžné nadnárodní koncovky .com, .net, .org, .info a v neposlední řadě také koncovka evropské unie .EU.

Při volbě domény myslete na budoucnost

Další alternativy vašeho doménového jména je nicméně vhodné zvážit i v případě, že jste uspěli na .cz koncovce. Pokud se vám totiž v online byznysu bude dařit, mohly by na úspěchu vašeho projektu parazitovat případné konkurenční podniky, ať už úmyslně nebo náhodou.

Proto je dobré zaregistrovat si svou doménu na všech obvyklých doménových koncovkách, dokud jsou volné. Všechny pak mohou a nemusejí být nasměrovány na jedny webové stránky.

Unikátní přednosti .EU domény

.EU koncovka pro Vás může být právě tím vhodným řešením, pokud si chcete pojistit své online aktivity v mezinárodním kontextu. Je oblíbená hlavně v Německu, Holandsku a ve Francii a na cizince může působit důvěryhodněji než pro ně často neznámá koncovka .cz. Podle posledních statistik ji využívají téměř 4 miliony webů.

ACTIVE 24 nyní nabízí díky své spolupráci s registrátorem EURid až do konce června 2016 možnost zaregistrovat si doménovou koncovku .EU za výjimečně výhodnou cenu 79 Kč / rok bez DPH. Tuto cenu dostanete pro svou objednávku v tomto období na webech active24.cz a domeny.cz.

Nejen k .EU doméně pak u ACTIVE 24 dostanete i vysoký standard všech poskytovaných služeb a kvalitní zákaznický i technický servis v režimu 24/7, pro který jsou naprostou samozřejmostí výsoký up-time a pravidelné zálohování. Navíc zdarma miniweb Superstánku.

Další články k tématům - doména - email - eshop - EURid - hosting - internet - SEO

Článek ACTIVE 24 s.r.o. ze dne 25. května 2016 - středa

Další články od ACTIVE 24 s.r.o.

QuBit Conference Prague 2019 is open!