logo AIMTEC a.s.

Nové standardy v EDI komunikaci koncernu Volkswagen

Koncern VW ruší od 1. 1. 2019 staré VDA zprávy a bude umožňovat pouze výměnu Global zpráv. Standardizace přináší vyšší bezpečnost, přehlednost a harmonizaci dat. Změna usnadní předávání pravidel na nové dodavatele a umožní podporu transparentních a flexibilních procesů při EDI komunikaci.

Doposud používané VDA 4913 využívané pro ASN bude nově nahrazeno zprávou VDA 4987 (Global DESADV). Tato změna je dalším z kroků oznámených již v roce 2016 a předcházel jí přechod na VDA 4984 (Global DELFOR).

"Používání nového standardu je spojeno s nutností upravit a nově namapovat ASN. Tuto starost ale můžete přenechat jiným a plně ji outsourcovat. Naši EDI specialisté vám připraví vše potřebné tak, abyste od ledna plynule a bezstarostně přešli na VDA 4987," říká Jan Stočes, ClouEDI Project Manager společnosti AIMTEC.

Pro více informací můžete Jana Stočese kontaktovat => E: jan.stoces@aimtecglobal.com, M: +420 776-788-774.

AIMTEC a EDI řešení

Společnost AIMTEC nabízí dodavatelům do VW několik řešení pro přechod na nové formáty globálních EDI zpráv. V případě, že využívají vlastní EDI řešení TradeSync Integration Manager, implementuje nové předpřipravené konverzní tabulky, které zajistí hladký přechod na Global zprávy.

Další možností je využití řešení ClouEDI. S jeho pomocí velmi rychle provede konverzi inhouse formátu (například IDoc) na standardizované zprávy Global.

Neméně významnou variantou je, že z EDI systému zákazníka je posílán stále stejný typ zprávy. ClouEDI tuto zprávu převede na nový formát a pošle ji přímo danému závodu v rámci koncernu Volkswagen.

Další články k tématům - bezpečnost - cloud - DELFOR - DESADV - EDI - outsourcing - VDA - Jan Stočes

Článek AIMTEC a.s. ze dne 5. prosince 2018 - středa

Další články od AIMTEC a.s.

Nabídka zaměstnání AIMTEC a.s.
EET, účtenky, faktury, dodací listy, sklad, kniha jízd...START verze zdarma.
Čeká Vás operace? Víte co urychlí hojení?
Životnost 70 000 hod., 5 let záruka. Snižte spotřebu energie až o 68%!