logo AIMTEC a.s.

Jan Kratochvil - nový vedoucí divize SAP společnosti AIMTEC

Jan Kratochvil od 1. 7. 2019 vede celé oddělení, které se specializuje na implementaci a vývoj všech řešení SAP ERP pro výrobní a logistické firmy. Před sebou má také přechod na SAP S/4HANA a rozvoj cloudových řešení.

Jan Kratochvil nastoupil do AIMTECu v roce 2007 na pozici konzultanta MM/WM, později stál u zrodu produktu SappyWMS - speciálního řešení pro kompletní řízení materiálového toku.

Dosud působil jako projektový vedoucí. Na nové pozici ho kromě vedení týmu čekají i výzvy spojené s novou strategií SAPu i AIMTECu.

"Máme před sebou přechod na SAP S/4HANA, pracujeme na scénářích pro hladký proces u našich zákazníků. Zároveň pro S/4 připravujeme nové Sappy produkty a samozřejmě při tom myslíme i na cloudové služby. Věřím, že s tak zkušeným a profesionálním týmem, který máme, se nám bude i nadále dařit nabízet kvalitní a moderní řešení pro byznys našich zákazníků. AIMTEC je partnerem SAP ČR od roku 2005 a od začátku se věnujeme také vývoji oborových šablon SAP ERP pro výrobní a logistické firmy," říká Jan Kratochvil ke směřování divize SAP.

Tým více než dvaceti developerů a konzultantů nyní vede Jan Kratochvíl - na této pozici střídá Halku Kračmerovou, která se rozhodla odejít z vedení divize. Bude zde ale nadále působit jako Senior Business Consultant.

"Pod Halčiným vedením se podařil obrovský rozvoj našich řešení, dokázali jsme i korporátním zákazníkům, že software z Plzně je schopný konkurovat velkým světovým hráčům. Patří jí za to obrovský dík. Chápeme, proč se rozhodla vedení předat, jsme však rádi, že bude i nadále k dispozici pro konzultace a procesní analýzy, na které se specializuje," říká ke změně Jaroslav Follprecht, výkonný ředitel společnosti AIMTEC.

AIMTEC věnuje v souvislosti s oznámenou novou generací SAP ERP pozornost scénářům přechodu ze současných řešení i přípravám na zcela nové implementace SAP S/4HANA. Zároveň vyvíjí nové produkty, které udrží krok s postupující automatizací a trendem Průmyslu 4.0.

Potvrzuje se totiž, že digitalizace není rychlá změna, ale postupné zavádění nových technologií, které musí umět komunikovat se stávajícími systémy. V současnosti AIMTEC nastartoval svou vůbec první implementaci SAP S/4 HANA za pomoci odvětvové šablony SappyCar určené pro dodavatele automobilového průmyslu.

Jan Kratochvil - SAP Solutions Director

Jan Kratochvil (38) vystudoval Západočeskou univerzitu v Plzni, obor Průmyslové inženýrství a management. Od začátku své kariéry se věnuje systému SAP, nejdříve ve výrobní společnosti jako klíčový uživatel a master data specialista a později v AIMTECu, kde působí od roku 2007 jako konzultant modulů MM a WM.

Zde stál také u zrodu produktu SappyWMS. Jako projektový vedoucí měl na starosti implementace pro české i mezinárodní firmy, například Alfmeier, Eissmann Automotive, EFAFLEX nebo DAIHO.

Od 1. 7. 2019 zastává funkci ředitele divize SAP. Domluví se anglicky, svůj volný čas věnuje rodině a cestování na motocyklu.

Článek AIMTEC a.s. ze dne 2. července 2019 - úterý

Další články od AIMTEC a.s.