logo ALGOTECH, s.r.o.

Algotech dokončil první fázi implementace nového ERP pro Toyoda Gosei Czech

Společnost Algotech, která v roce 2012 zvítězila ve výběrovém řízení na dodavatele komplexního ERP systému ve firmě Toyoda Gosei Czech, úspěšně pokračuje v implementaci podnikového informačního systému Oracle JD Edwards EnterpriseOne.

Společnost Toyoda Gosei Czech, s.r.o., která je jedním z největších tuzemských výrobců v oblasti automobilového průmyslu, si byla od samého počátku hledání nového komplexního ERP systému vědoma své specifičnosti v oblasti výroby, nutnosti reflektovat stále náročnější požadavky nových a stávajících odběratelů a zachování velké flexibility pro neustálý vývoj společnosti.

V roce 2012 se management společnosti rozhodl provést výběrové řízení na dodavatele komplexního ERP systému, který má do budoucna zaručit pokrytí všech potřebných agend a procesů a zároveň i nadále umožní růst společnosti. Do finálového výběru se probojovaly dva velké ERP systémy, které reprezentovaly platformy Oracle a SAP.

Na vybraných procesech dodavatelé demonstrovali vhodnost jimi navrženého řešení pro potřeby společnosti Toyoda Gosei Czech. Mezi hlavní důvody, proč bylo vybráno řešení Oracle JD Edwards EnterpriseOne, patří jeho schopnost pokrýt veškeré požadované agendy a procesy, možnost integrace všech specializovaných podpůrných systémů a přizpůsobení se změnám, ke kterým dochází na úrovni jednotlivých procesů v jednotlivých částech podniku.

ERP systém JD Edwards EnterpriseOne by měl společnosti Toyoda Gosei Czech pomoci především udržet krok s neustále se měnícími požadavky trhu a nutností adekvátně na ně reagovat.

Projekt (iTG) implementace nového komplexního podnikového informačního systému odstartoval na konci března 2013. Dodavatelem a zároveň i systémovým integrátorem se stala společnost Algotech, která má dlouhodobé zkušenosti s implementací ERP systémů v oblasti výrobních společností.

28.6. 2013 byla společností Toyoda Gosei Czech akceptována I. fáze projektu (Definition and Operations Analysis) a projekt v současné době nadále úspěšně pokračuje.

"Mezi klíčové prvky projektu (iTG) implementace nového komplexního podnikového informačního systému patří dosažení definovaných ukazatelů v oblastech zkracování reakční doby na požadavky nových a stávajících zákazníků, snížení stavu zásob jednicových materiálů a také zkrácení doby úhrady dodávek," řekl o projektu General Manager a sponzor projektu ze společnosti Toyoda Gosei Czech Ing. Jan Richter.

Další články k tématům - ERP - Oracle

Článek ALGOTECH, s.r.o. ze dne 16. září 2013 - pondělí

Další články od ALGOTECH, s.r.o.