logo ANECT a.s.

ALUCID ve výběru Gartner Cool Vendors in Security for Technology and Service providers

Analytici společnosti Gartner zařadili ALUCID do prestižního výběru Cool Vendors in Security for Technology and Service Providers 2013, který je sestavován jednou ročně a zaměřuje se na nejzajímavější inovativní bezpečnostní technologie z celého světa.

ALUCID je v České Republice vyvinutá autentizační technologie, která v sobě unikátním způsobem spojuje uživatelskou jednoduchost, kdy uživatel není zatěžován jmény a hesly, provozní efektivitu s nízkými nároky na lidské zdroje, čehož je dosaženo automatizací řady činností během životního cyklu kybernetické identity, spolu s vysokou bezpečností a ochranou soukromí, kdy namísto informací o reálné identitě uživatele jsou automaticky generovány náhodné identifikátory a informace jsou šifrovány pomocí nejsilnějších známých kryptografických algoritmů.

A právě kombinací všech těchto vlastností v jediném produktu se ALUCID odlišuje od jiných dnes dostupných technologií. ALUCID je již dnes chráněn patenty v USA, v Rusku a na dalších významných světových trzích.

"Vnímáme to jako ocenění dlouholeté výzkumné a vývojové práce našeho týmu a současně i potvrzení správnosti filozofie technologie ALUCID. Věříme, že nám toto prestižní ocenění pomůže v dalším budování pozice ALUCIDu na trhu autentizačních technologií. Jsme si jistí, že máme reálnou šanci vytvořit nový široce užívaný standard, velmi brzy navíc vydáme novou verzi ALUCIDu doplněnou o řadu dalších funkcionalit," uvedl Miroslav Řihák, předseda představenstva společnosti ANECT.

ALUCID byl letos mezi čtyřmi vybranými a navíc jediným zástupcem Evropy.

Další články k tématům - ALUCID - autentizace - identifikace - Jiří Venhoda

Článek ANECT a.s. ze dne 24. května 2013 - pátek

Další články od ANECT a.s.