logo Anect a.s.

ANECT získal v Mexiku patent na technologii ALUCID

Mexický patentový úřad vydal pro technologii ALUCID rozhodnutí o udělení patentu na základě přihlášky číslo 003845. Během několika týdnů je to již druhý patent, který ANECT pro ALUCID získal.

Technologie ALUCID představuje snadné nahrazení různých systémů pro správu identit jediným moderním řešením. Je určena pro veškeré poskytovatele online služeb a aplikací. Díky ní mohou svým klientům nabídnout komfort zabezpečení jejich elektronické identity proti odcizení či zneužití, s autentizací bez použití osobních údajů.

"Mezinárodní patentovou přihlášku jsme podávali před 4 lety. Od té doby jsme se soustředili především na vývoj tohoto jedinečného nástroje pro identifikaci klientů a uživatelů na internetu. Sledujeme trendy v IT bezpečnosti a ALUCID neustále posouváme kupředu. V posledním roce jsme produkt inovovali tak, abychom umožnili co nejjednodušší použití bezpečné autentizace pro uživatele i pro provozovatele online služeb", sdělil Libor Neumann, autor technologie ALUCID.

"Získali jsme patent v Rusku a v Mexiku, což dokazuje naše ambice uplatnit řešení ALUCID v mezinárodním měřítku. V dohledné době čekáme potvrzení o udělení patentů v dalších zemích světa", uvedl Miroslav Řihák, předseda představenstva společnosti ANECT.

Již dříve totiž potvrdil registraci technologie ALUCID i ruský patentový úřad. Mezinárodní patentovou přihlášku podala společnost ANECT 4.7. 2008.

Další články k tématům - ALUCID - autentizace - identifikace - patent - Libor Neumann - Miroslav Řihák

Článek Anect a.s. ze dne 12. června 2012 - úterý

Další články od Anect a.s.

QuBit Conference Prague 2019 is open!