logo Aquasoft s.r.o.

Aquasoft partnerem konferencí s tématikou eHealth

Společnost Aquasoft, jako významný dodavatel rozsáhlých softwarových aplikací pro zdravotnická zařízení, v uplynulých týdnech podpořila významné konference, které se zabývaly problematikou elektronizace a zavádění moderních informačních technologií ve zdravotnictví.

ICT ve zdravotnictví 2010

Tématem již 4. ročníku odborné konference bylo elektronické zdravotnictví, informační a komunikační technologie jako nástroj pro efektivní organizaci zdravotnictví, prevenci, diagnostiku a léčbu, monitorování zdravotního stavu a minimalizaci zdravotních hendikepů pacienta.

Za Aquasoft zde vystoupil MUDr. Zdeněk Hřib s prezentací zaměřenou na problematiku eHealth a eGovernment. Cílem prezentace bylo poukázat na stav elektronizace ve zdravotnictví prostřednictvím srovnání s elektronizací ve veřejné správě. "Prezentaci jsem pojal jako pomyslný souboj mezi eGON(em), zastupujícím eGovernment, a fiktivní protihráčkou se jménem HELA, hájící barvy eHealth," uvádí MUDr. Hřib.

eHealthDays 2010

Pod záštitou Ministerstva zdravotnictví ČR se v Brně sešla odborná veřejnost, aby diskutovala nad úrovní problematiky eHealth u nás. Mezinárodní konference eHealth Days je pravidelně součástí mezinárodního veletrhu Medical Fair 2010.

I na této konferenci reprezentoval Aquasoft MUDr. Zdeněk Hřib s přednáškou eHealth vs. eGovernment. Souboj HELY a eGONA se odehrával v několika kolech, ve kterých soupeři změřili síly svých zbraní, jako např. elektronického občanského průkazu a karty pojištěnce. Na otázku, kdo nakonec vzájemný souboj vyhrál, MUDr. Hřib odpovídá: "V současné době je vítězem jednoznačně eGON. Ale věřím, že HELA přestane s eGONem bojovat a uzavře s ním příměří, aby v následné spolupráci dosáhla svých cílů, jak to ostatně ženy umí."

Oracle Day 2010

Největší odborná konference společnosti Oracle v České republice se konala 25.10. 2010 v pražském Hotelu Hilton.

"Aquasoft je strategickým partnerem společnosti Oracle pro oblast zdravotnictví, i proto jsme se stali partnerem VIP sekce věnované tomuto tématu," říká Iva Stanovská, ředitelka pro rozvoj a interní služby ze společnosti Aquasoft. V rámci kulatého stolu se diskutovala témata eHealth v ČR, od vize Ministerstva zdravotnictví, přes pohled právní, případové studie z Evropských zemí, až po realitu českého zdravotnictví a konkrétní úskalí realizace integrace zdravotnických systémů.

S posledně jmenovaným tématem vystoupil Ing. Radek Častorál, systémový architekt a integrační specialista společnosti Aquasoft. Ukázal možnosti a nástrahy konsolidace a postupné modernizace typického informačního systému, realizujícího zdravotnickou problematiku.

Článek Aquasoft s.r.o. ze dne 9. listopadu 2010 - úterý

Další články od Aquasoft s.r.o.