logo Aquasoft s.r.o.

Celní databáze EU pro mobilní zařízení

Nová mobilní aplikace Seznam celních útvarů od Aquasoftu na mapě zobrazuje aktuální seznam celních útvarů s adresními detaily z celé EU a zemí společného tranzitu a podle zadaných kritérii nabídne uživateli celní útvary určené pro odbavení jeho zásilky.

Aquasoft pro Celní správu ČR připravil mobilní aplikaci Seznam celních útvarů a zpřístupnil tak uživatelům mobilních zařízení na platformě Android obsah Celoevropské databáze celních úřadů COL (Customs Office List), která je oficiálním seznamem všech celních úřadů v EU a zemích společného tranzitu (Švýcarsko, Island, Norsko, Turecko atd.).

Mobilní aplikace podle aktuální nebo zadané polohy uživateli najde nejbližší celní útvar s požadovanou rolí (agendou) a typem dopravy. Zároveň se uživateli u každého útvaru zobrazí pracovní doba, svátky, kdy je zavřeno, a telefonní kontakty, které je možné vytáčet přímo z aplikace.

U českých celních útvarů jsou navíc zobrazeny identifikátory datových schránek. Aplikace také spolupracuje s navigačním systém mobilního zařízení. Pro vybraný celní útvar předá údaje o poloze úřadu navigační aplikaci, která uživateli najde cestu k cíli.

Aplikace podle jednou definovaných nastavení ukazuje vždy pouze celní útvary, které uživatel potřebuje k odbavení svých zásilek. Vyhledávání probíhá online. Informace jsou denně aktualizovány.

Dostupná je v české a anglické verzi. Jedná se tak o první samostatnou aplikaci zpřístupňující data evropských celních úřadů pro Android.

Aplikaci je možné stáhnout zdarma na Google Play.

"Hlavní přidanou hodnotou aplikace jsou geolokační údaje umožňující jak zobrazení na mapě, tak vyhledání nejbližšího útvaru k aktuální poloze či zadané adrese. Tyto údaje nejsou v centrální evropské evidenci pro evropské úřady k dispozici, nám se je ale podařilo získat konverzí ze standardních adresních údajů," říká Josef Nožička, analytik ve společnosti Aquasoft.

Celní problematika patří k nejvýznamnějším odbornostem Aquasoftu. Jeho systémy pro Celní správu ČR patří k nejspolehlivějším a nejlépe hodnoceným v rámci celé EU.

S rozšiřujícími kompetencemi celní správy jak na národním, tak mezinárodním poli poroste průběžně i obsah evidence aplikace.

Další články k tématům - Android - databáze - EU - Google - mapy - navigace - vyhledávání - zdarma - Josef Nožička

Článek Aquasoft s.r.o. ze dne 19. srpna 2014 - úterý

Další články od Aquasoft s.r.o.