logo ARBES Technologies s.r.o.

Petr Brož, novým výkonným ředitelem ARBES Technologies

Vedení společnosti ARBES Technologies se od prosince 2009 ujímá Petr Brož, který se zaměří na celkový rozvoj a expanzi firmy v ČR i v zahraničí.

Novým výkonným ředitelem společnosti ARBES Technologies se k 1.12. 2009 stal Petr Brož (53), který do nového působiště přichází s bohatými zkušenostmi z oblasti informačních technologií a managementu. Ve své nové pozici bude zodpovědný za strategické a operativní řízení celé společnosti a její expanzi a ekonomický rozvoj jak v České republice, tak i v zahraničí.

"Chceme pokračovat v expanzi jak v Česku, tak v zahraničí," uvedl Petr Brož. "V České republice budeme akcelerovat prodej všech stávajících řešení. Poněkud více se soustředíme na oblast podnikových informačních systémů ERP pro malé a střední společnosti, kterým nově nabízíme řešení FEIS [M] formou softwaru jako služby. V zahraničí budou naší prioritou řešení pro bankovní sféru a kapitálový trh, ve kterých patříme k evropské špičce."

Petr Brož vystudoval obor technická kybernetika na Vysoké škole strojní a elektrotechnické v Plzni. Své první pracovní zkušenosti získal ve společnosti PVT (dnes Asseco ČR), která patřila mezi nejvýznamnější systémové integrátory v České republice. Nejprve zde působil na několika manažerských pozicích v oblasti řízení provozu, projektů a podpory, v letech 1998 - 2001 pak na postu ředitele divize, která se úspěšně orientovala na vývoj software, konzultace a systémovou integraci.

Po odchodu z PVT vedl Petr Brož dva roky společnost S&T ČR poskytující konzultace, systémovou integraci a podporu provozu informačních systémů včetně outsourcingu. Jeho úkolem bylo především krizové a strategické řízení firmy, podílel se na zajištění plynulého spojení s Fujitsu Services po její akvizici. Následující dva roky strávil na postu provozního ředitele a jednatele společnosti CSC Computer Sciences, kde se zasloužil o rozvoj a růst společnosti. Za jeho působení došlo k náboru nových 30 odborných zaměstnanců a rozvoji produtků a služeb v oblasti vývoje software, správy dokumentů a ERP řešení.

Do společnosti ARBES Technologies přichází ze svého působiště ve firmě Altron, kde od roku 2006 působil ve funkci výkonného ředitele a člena představenstva. Altron je česká firma orientovaná na navrhování, projektování a dodávku rozsáhlých a komplexních projektů v oblasti energetických a datových center pro firmy a státní organizace v České republice. Firma se rozrostla o 50 % a dosáhla svých historicky nejlepších finančních výsledků, a to jak z hlediska tržeb, tak i zisku a rychlosti růstu.

Petr Brož je rozvedený a má 3 děti. K jeho koníčkům patří sport, především tenis, windsurfing a lyžování, dále kultura, turistika a cestování. Ve svém volném čase se také věnuje studiu moderních metod managementu. Hovoří anglicky a rusky.

Další články k tématům - Altron - ARBES - ERP - rozvoj - řízení - Petr Brož

Článek ARBES Technologies s.r.o. ze dne 9. prosince 2009 - středa

Další články od ARBES Technologies s.r.o.

Nabídka zaměstnání ARBES Technologies s.r.o.