logo itpoint.cz

Americký FCC schválil společný podnik ATT a BT

To, že SPT bude u nás hrát důležitou úlohu pro ostatní provozovatele i po liberalizaci po roce 2001 je jasné. Bude jeho globálním velkým bratrem zatím neznámý Concert? Co takové globalizaci říkají naši anarchisté?

WASHINGTON: Federální komunikační komise (FCC) schválila AT&T Corp $10 miliardový celosvětový společný podnik s British Telecommunications, dovolující americké jedničce mezi dálkovými operátory spřáhnout se s britským hlavním provozovatelem, oznámil REUTERS.

Americké antitrustové oddělení ministerstva spravedlnosti a evropští regulátoři již podnik schválili , a tak rozhodnutí FCC vytváří společnostem cestu k uzavření obchodu .

FCC ve zprávě prohlásila potřebu vložit jisté limity nad společný podnik kvůli dominantní pozici British Telecomu. Například , BT nemá svolení nabídnout v Británii speciální výhody vůči AT&T nebo společnému podniku.

Souhlas FCC byl zpožděný než společnosti dosáhly dohodu s americkými soudními činiteli ohledně zpřístupnění odposlechu na celosvětové hovory. Společnosti oznámily v září že nový podnik by se mohl jmenovat Concert po mezinárodním podniku již vlastněným BT.

Nový podnik, s prognózou mít $10 miliard ročního obratu, bude sloužit celosvětovým komunikačním potřebám velkých korporací, ostatním operátorům a dodavatelům služeb Internetu.

Článek ze dne 4. listopadu 1999 - čtvrtek