logo itpoint.cz

Britský Telecom nabídne internetové volání za pevnou paušální sazbu

Chtěli by jste se připojovat neomezeně na Internet za cca 400 korun měsíčně? Jak také může vypadat tarif Internet 2000, ovšem za kanálem. Další podrobnosti zde.

Britský Telecom poprvé nabídne soubory tarifů za pevnou sazbu umožňující přístup k Internetu bez ohledu na čas spojení. Firma prohlásila že projekt bude spuštěn na jaře, pokud tento záměr schválí regulátor. Pevné měsíční poplatky v rozsahu od sedmi do 35 liber budou zaměřené na domácí uživatele a podnikatelské subjekty.

Podle BT, 24/7 paušální přístup by mohl uživatele stát 34.99 liber za měsíc. Přístup ve špičce během dne od pondělí do pátku by stál 26.99 liber, a víkendový přístup či večerní a noční doba by stála  jen 6.99 liber.

Nová iniciativa by mohla být zavedena a provozována od jara, jelikož to podléhá souhlasu regulačního oborového dozoru, Oftelu.

Bill Cockburn z BT UK řekl: "BT Surftime je nejdůležitější pro zpřístupnění Internetu v Británii. Bylo to možné hlavně díky novým investicím do sítě kromě stovek miliónů liber, které jsme již investovali. Je to poprvé co jsme byli schopni přizpůsobit tarifní program a věříme tomu že to znamená ohromný krok směrem k Internetu pro každého zatímco současně neznevýhodníme ty kteří užívají telefon obvyklým způsobem. Zákazníci mohou mít úplnou kontrolu nad tím kolik utrácejí za spojení a využívat kteréhokoliv ISP kterého preferují. Stávající uživatelé mohou ušetřit peníze a noví zákazníci by již neměli cítit zábrany před využitím internetu z důvodů nákladů," řekl.

BT Surftime bude také k dispozici zákazníkům na ISDN linkách, oznámila firma.

Ale rozhodnutí BT nabídnout nelimitované komutované připojení k Internetu je jen opatrně vítáno nátlakovou skupinou která po tak dlouhou dobu bojovala za změny.

Hnutí pro neomezené spojení (CUT) včera uvedlo že tah BT byl "důležitý krok vpřed" i když také varovalo uživatele sítě aby byli ve střehu.

"Pokud tam nejsou žádné další podmínky nebo problémy, poté oznámení BT uvítáme. Nicméně, cena je ještě příliš vysoká," řekl Ziya, mluvčí CUT, který dodal, že CUT by se nyní měl stát agitátorem za snížení nákladů.

Iniciátoři a lobisté ve Freeserveru, Energisu, AOL UK, a LineOne naprosto odmítli komentovat prohlášení BT do té doby, než získají více času prověřit podrobnosti.

Podobně jako CUT, i další internetové firmy v Británii jsou opatrné v reakcích na jakákoliv prohlášení BT.

Článek ze dne 8. prosince 1999 - středa