logo itpoint.cz

Britský Telecom začne konečně omezovat náklady na vytáčený Internet

Konečně je tady. Připojení na Internet za paušál. Že ne u nás? Alespoň už v Evropě. I to dává naději.

BT udělal dlouho očekávaný pohyb k snížení nákladů přístupu k Internetu oznámením, že tento týden sdělí novou sazbu poskytovatele služeb Oftelu a veřejnosti. Toto umožní ISP odstartovat radikálně nové připojovací tarify které by mohly konečně zahrnovat neomezená telefonní připojení k Internetu za paušální měsíční poplatek. Nové ceníky budou k dispozici od poloviny prosince.

Na podporu kroku který by mohlo přinést významné zvýšení použití Internetu v Británii. BT plánuje investovat více než 100 miliónů liber během příštích dvou let na techniku pro optimalizaci sítě pro datový provoz.

Komentátoři kalkulují že jestliže získané úspory jsou použity ve prospěch klientů, cena internetového přístupu by mohla být snížena až o 75 procent za použití ve špičce a o 40 procent mimo špičku.

Toto oznámení může také znamenat popud, jenž provozovatelé kabelová televize čekaly, aby jim umožnil nasadit cenu za služby kabelových modemů, díky kterým byly v posledních několika měsících velmi klidní a sebevědomí.

Článek ze dne 11. listopadu 1999 - čtvrtek