logo itpoint.cz

Dalo se to čekat - redukce služeb na Memobox Virtual

SPT Telecom zrušil u Memobox Virtual vyrozumívání o nově uloženém vzkazu prostřednictvím volání na předem určené telefonní číslo.

V těchto dnech byla zrušena příjemná služba Memobox Virtualu, kdy bylo možné si uživatelsky nastavit na které telefonni číslo má systém volat upozornění o nově přijatém vzkazu. Pokud máte mobilní telefon a nastavili jste si vyrozumívání třeba na svů mobil, bylo díky identifikaci volajícího hned jasné, že na Váš Memobox Virtual byl právě uložen nový hlasový vzkaz.

To však již dnes neplatí ! Jedinou šancí, jak zjistit, zda nemám uloženy nějaké nové vzkazy, je aktivně volat svou hlasovou schránu přes zelenou linku 0800111213 - tedy stále zdarma, ale "operativnost" je ta tam ! Podle sdělení SPT Telecom byla tato služba dočasná a víceméně k ní došlo omylem !

Důvod zrušení služby je velice jednoduchý - pokud jsem přijal upozorňující volání o nově uloženém vzkazu, nebylo ze strany SPT účtováno, ani pokud bylo voláno do některé z mobilních sítí a SPT Telecom tak přicházel o nemalý peníz.

Opatření ze strany SPT Telecom se dalo očekávat (obzvlášť dnes) a bohužel služba Memobox Virtual tím ztrácí kouzlo možnosti okamžité reakce uživatele služby na nově uložené vzkazy. Výhodou však stále zůstávají vyzvedávání vzkazů zdarma přes 0800 - tedy i z mobilu a tarifování volání na Memobox Virtual jako místní volání odkudkoli z ČR. Měsíční paušální poplatek zůstává nezměměn ve výši 50 Kč, což je v dnešní době skoro zadarmo !

Jste - li již připojeni k digitální telefonní ústředně, je možné službu Memobox využívat také ve spojitosti s Vaší pevnou linkou. V tomto případě možnost upozornění o nově přijatém vzkazu funguje, neboť odpadá problém s účtováním telefonních poplatků spojených s voláním systému na Vámi určené telefonní číslo, klidně i na mobil ....

Nevýhodou v tomto případě je kromě vyšších nákladů i ztráta "anonymity", kdy mi nezbývá nic jiného, než dát ve známost třeba i svou domácí, či jinou telefonní linku, jejímž prostřednictvím chci služeb Memoboxu využívat.

O Memobox Virtual jsme již psali - viz http://www.telefonie.cz/clanek.asp?id=2

Článek ze dne 23. listopadu 1999 - úterý