logo itpoint.cz

Deutsche Telekomu odkapávají zisky z pověstí o akvizicích v Británii a USA

Globalizace postupuje, tentokrát z východu na západ. Budou Evropané úspěšní v USA?

Deutsche Telekom (DT) zaznamenal propad čistých zisků za první polovinu svého finančního roku kvůli ztrátě podílu trhu podnikání ve své fixní síti, a jak zprávy naznačily, bylo to bráno v úvahu při získávání přírůstků v Británii a USA.

Německý telekomunikační obr oznámil úvahy o nabídce 7.5 miliard liber za One 2 One, nejmenšího britského mobilního operátora, a také sdělil zájem na převzetí amerického meziměstského operátora Sprint.

DT a France Telecom má podíl ve Sprintu přes jejich celosvětový telekomunikační společný podnik Global One. Evropané tak dohromady vlastní 10 procent Sprintu, ale na chvíli kolovaly pověsti, že DT chtěl získat podíl francouzských dodavatelů.

Zprávy tak pochopitelně naznačují, že takový krok může vést německou firmu k přímé koupi Sprintu. Analytici se domnívají, že DT zamýšlí plán agresivní zahraniční expanze a je připraven zuřivě soutěžit s BT na celosvětové úrovni.

Za prvních šest měsíců roku, Deutsche Telekom zaznamenal pokles obratu o 5.1 procent na 16.7 miliard eur. Čisté zisky také klesly o 4.6 procent na 950 miliónů eur z 996 miliónů eur.

Článek ze dne 6. srpna 1999 - pátek