logo itpoint.cz

ING Barings ustanovil nový management pro Internet a telekomunikace

Banka ING působí i u nás. Z jejího příkladu je zřejmé, že nás nemůže překvapit masivní účast bankovního sektoru v telekomunikacích, jejímž posledním příkladem u nás je svazek IPB a Českého Mobilu, našeho potenciálního 3. mobilního operátora. Inu finančníci mají na svůj výrobní prostředek nos.

ING Barings oznámil zřízení dvou specializovaných odvětví bankovní skupiny v Asii pro Internet a sdělovací prostředky jakož i pro spoje.

Peter Schloss nastoupí do ING Barings a bude v čele asijské skupiny Internet a média. Poslední tři roky strávil jako nezávislý konzultant poskytující právní, investiční a poradenské služby pro společnosti soustředěné právě na asijský Internet a média.

Lloyd Fischer šéf asijské telekomunikační skupiny. Přechází ze Salomon Smith Barney kde byl vedoucím asijského telekomunikačního výzkumu od roku 1998.

Obě nové skupiny budou uvnitř ING Barings Corporate and Institutional Finance division. Oba Schloss i Fischer budou sídlit v Hongkongu.

Budou těsně spolupracovat na rozvoji současné kapacity ING Barings v tomto specializovaném a rychle rostoucím průmyslovém odvětví , stojí v prohlášení ING Barings.

Článek ze dne 12. října 1999 - úterý