logo itpoint.cz

Internetoví poskytovatelé získají kus koláče od Telecomu Italia

Tento článek musí znít jako rajská hudba všem českým poskytovatelům připojení. Nakonec, i zákazníci získali slevu. Ani nemusím připomínat, že v Itálii již monopol jednoho telekomu skončil…

Úmluva dosažená mezi italskou asociací internetových poskytovatelé (AIIP) a Telecomem Italia bude dávat poskytovatelům procenta z přímých cen, běžně účtovaným uživatelům Internetu, podle zprávy manažerů AIIP.

"Smlouva by mohla zvýšit příjmy poskytovatelů o 40-50 procent," řekl představitele AIIP na sumitu o elektronickém obchodování, konaném minulý týden v Římu. "Zde byl Telecom Italia žádán, aby odváděl poskytovatelům procenta z telefonních poplatků vygenerovaných zákazníky následkem jejich připojení na Internet. A co navíc, bude to se zpětnou platností."

Diskuse mezi AIIP a Telecom Italia o nákladech za přenosová vedení probíhala po téměř dva roky. Telecom Italia v současné době nabízí uživatelům Internetu 50 procentní snížení ze zavedených telefonních tarifů, kdy jsou napojeni na svého ISP.

Nicméně poskytovatelé jsou tlačení na obdobné slevy či procenta z příjmů vytvořených provozem jejich klientely přes Telecom Italia.

"Po dvou letech právních bojů, jsme dosáhli dohodu, kterou vnímáme jako vyhovující," řekl Marco Barbuti, prezident AIIP. "Nad všechno ostatní, je zde světlá skutečnost, že poskytovatelé, jenž uplatní oficiální požadavek, budou kompenzováni za veškerý provoz vygenerovaný od prvního ledna 1998 do konce srpna 1999, v sazbě 11 lir ($.006) za minutu."

Počínaje prvním září, podle nové dohody, poskytovatelé schopní generovat 290,000 minut připojení na lince za měsíc, budou vyplaceni v sazbě 14 lir ($.008) za minutu v špičkovém provozním čase a 8 lir ($.005) za minutu během sedla.

Článek ze dne 14. října 1999 - čtvrtek