logo itpoint.cz

Nové řešení ochrany pro Telekomy a Internetové providery

Zatím jsme se příliš nezabývali problematikou ochrany dat. Možná že popsaný produkt může pomoci širšímu využití Internetu v dalších oblastech.

Cylink spustil první průmyslově použitelnou bezpečnostní službu s přidanou hodnotou pro telekomunikační operátory a poskytovatele služeb Internetu (ISP).

Cylink je asi nejznámější pro svou technologii šifrované virtuální privátní sítě (VPN ). V rámci své služby NetConneXion umožňuje aby ISPS a telekomunikační operátoři používající techniku Cisco HDLC( High Level Data Link Control ) se mohou nyní propojit vzájemně zabezpečeně přes páteřní IP ( protokol Internetu ).

Podle tvrzení firmy, operátoři a ISP mohou navíc oddělit řízení sítě od řízení bezpečnosti, tak že buď ISP nebo jejich zákazník si může snadno zřídit a ovládat svoje bezpečnostní prvky.

Mohan Kinra, generální ředitel Cylinku pro VPN a produkty WAN, prohlásil v tiskové zprávě, že ISP a telefonní operátoři mohou nyní nabídnout služby s nejvyšší úrovní bezpečnosti jenž navíc vytvářejí stálý tok příjmů - vše s minimálními náklady do infrastruktury.

Podle Cylinku je služba NetConneXion k dispozici s trojitým šifrováním DES pro telekomunikační operátory, ISP, bankovní a peněžní instituce, pojišťovny atd. ve 46 zemích. NetConneXion se standardním šifrováním DES, je zatím k dispozici ve více než 180 zemích.

Zařízení pro službu NetConneXion bude nabízené ve dvou typech, jako rychlý šifrátor HC (taktování 4 Mbps ) a jako zařízení pro menší rychlosti LC s rychlostmi až do 256 Kbps. Služby budou k dispozici od listopadu 1999 za startovní cenu 4000 dolarů.

Článek ze dne 21. září 1999 - úterý