logo itpoint.cz

Očekávané ADSL Britského Telecomu

Nudí Vás videopůjčovny? Pořiďte si rychlý Internet. Alespoň v Británii to má být dostupné i pro jednotlivce. S britským platem samozřejmě.

BT ohlásil ceny své ADSL pro poskytovatele služeb zhruba za 35 liber na koncového uživatele měsíčně, plus 150 liber spojovací poplatek. BT bude ještě Oftelu (regulační orgán) předkládat ceny pro schválení, ale mluvčí řekl, že se nepředpokládají žádné podstatné změny. Spojovací poplatek 150 liber je jednorázová taxa. Jestliže spojovací poplatek a nájem 35 liber je zprůměrován za první dva roky, náklady jsou kolem 41libry.

Ceny jsou podle Johna Morgana z Videonetu menší než se čekalo. Prohlásil: "Jsou to povzbudivé novinky, ale je diskutabilní, zdali to je dost dobré." Hlavní spornou otázkou ohlášení ADSL je šířka pásma - 500Kbits k zákazníkům a 250Kbits v protisměru. Morgan doplnil: "Je to dostatečné pro jakost internetového videa, ale ne pro plnou video kvalitu. Pro poskytnutí plně kvalitního vysílání, jaké my zajišťujeme, jsou zapotřebí služby 2Mbit."

Článek ze dne 6. prosince 1999 - pondělí