logo itpoint.cz

Spojovatelka na vašem počítači

Program, který pomocí modemu připojeného k počítači může snadno a levně zautomatizovat přepojování příchozích telefonních volání na jednotlivé účastníky stávající pobočkové telefonní ústředny.

Program SPOJOVATELKA od firmy PoSys, který pomocí modemu připojeného k počítači může snadno zautomatizovat přepojování příchozích telefonních volání na jednotlivé pobočky stávající ústředny. Jakmile modem rozpozná příchozí hovor, přehraje volajícímu účastníkovi předem namluvený vzkaz. Během něho může volající pomocí tónové volby SPOJOVATELCE sdělit, kam má hovor přepojit. Pokud volající číslo pobočky nezná, je hovor automaticky přesměrován na předdefinovanou linku, odkud je možné jej přepojit ručně.
spojovatelka Pro instalaci programu stačí PC s operačním systémem Windows 95, 98 nebo NT, cca 5 MB volného místa na disku a modem s čipovou sadou firmy Rockwell vybavený hlasovými funkcemi. V rámci konfigurace po instalaci nastavujete typ modemu a vyberete soubory, které volající uslyší jako úvodní záznam, případně jako hlášení o obsazené lince. K přípravě zvukových souborů, jež lze použít k přehrání vzkazů při obsazené lince nebo jako úvodní oznámení, slouží modul NAHRÁVÁNÍ. Zvuky se ukládají do souborů speciálního formátu (PVF).

Důležitým parametrem je délka flashe - musí odpovídat nastavení vaší telefonní ústředny, jinak nebude program pracovat korektně. Tvůrce aplikace doporučuji nejprve vyzkoušet, zda SPOJOVATELKA spolupracuje s vaším modemem a telefonní ústřednou. Pro vyzkoušení poskytuje prodejce 30 denní demoverzi, kterou lze získat zdarma.

Pobočky ústředny je možné do tří kategorií - osoby, faxy a modemy. Program rozeznává na vstupu faxový i modemový tón a podle toho automaticky přepojí příchozí volání na příslušnou linku. Jednu pobočku nutné vždy označit jako "spojovatelku", na kterou budou automaticky přesměrovány hovory, u nichž volající nebude znát přímou volbu nebo nestihne zvolit číslo do stanovené doby.

Vlastní ovládání programu je velmi jednoduché. Ovládací okno obsahuje pouze menu, ze kterého lze otevřít moduly KONFIGURACE a ADRESÁŘ nebo ukončit běh aplikace. Největší část okna zabírá plocha, kde se vypisují informace o činnosti programu.

Článek ze dne 3. srpna 1999 - úterý

Moje Angličtina Kulhala, Dokud... ...Jsem Se S TÍm Neseznámila
Trápí vás zánět? Co vám může pomoci?
Fakturace, EET, zakázky, objednávky atd pro spediční firmy, přepravce, prodejce.