logo itpoint.cz

US West nabízí telefony pro surfování po Internetu

US West Inc. - lokální telefonní společnost založená v Denveru v pondělí prohlásila, že brzo nabídne telefony, které umožní odesílání emailů a zpřístupní svým uživatelům Internet bez použití počítače.

US West Inc. - lokální telefonní společnost založená v Denveru prohlásila, že již brzy nabídne telefony, které umožní odesílání emailů a zpřístupní svým uživatelům Internet bez použití počítače.

Nový telefon bude zaměřen na spotřebitele, kterým počítače příliš nahánějí strach nebo jsou pro ně nákladné. U S West odhaduje počet spotřebitelů, kteří nikdy nesurfovali na Internetu nebo neposlali email, na 50 procent.

" S těmito novými telefony se chystáme otevřít Internetovou revoluci pro každého používáním emailu a přístupem na Web, tak jak jsou již lidé schopni používat ...telefon. " tvrdí generální ředitel U S West Sol Trujillo.

" Webové telefony " fungují jako tradiční telefon, ale také mají navíc barevnou obrazovku která umožňuje zákazníkům navigaci v Internetu jednoduše výběrem a dotykem určitých ikon.

Obrazovkový systém pracuje podobně jako běžný bankomat. Zákazníci mohou také poslat email - napsat zprávu na zabudované klávesnici.

Na rozdíl od mnoha počítačů, jenž jsou rozměrné a nepraktické při jakékoliv manipulaci, Webové telefony pracují v každé standardní telefonní zásuvce a mohou být v domě snadno přenášeny, tak jak se jejich uživatelé pohybují z kuchyně do obývacího pokoje nebo domácí kanceláře.

Webové telefony vyrobil tradiční výrobce telekomunikačního zařízení Alcatel Alsthom a budou k dispozici na podzim. Telefony budou stát mezi 300 a 400 USD, tvrdí průmysloví analytici.

Zákazníci se potom pouze upíší u jakéhokoliv Internetového providera dle jejich volby pro zpřístupnění World Wide Web.

Navíc k Webovému telefonu, bude US West také prodávat bezdrátové telefony, které mohou přijmout, zobrazit a uložit emaily a zpřístupnit některé internetové stránky, nabízející informace typu finanční novinky, sport, titulky zpráv, počasí a tipy na cestování.

Lehká sluchátka vyrobil Qualcomm Inc., výrobce bezdrátových telefonů, váží okolo 140 gramů a stojí 99USD, sdělil také US West.

Přístup na Internet přes Internetového poskytovatele US West bude zpřístupněn ještě letos.

Článek ze dne 22. června 1999 - úterý