logo itpoint.cz

Virtuální telefonní záznamník

Z vlastní telefonní stanice budete do své hlasové schránky i nadále vstupovat zdarma - nyní nově prostřednictvím bezplatné linky 0800-121314 (hned volíte svoje heslo). Toto číslo je založeno na existenci funkce CLIP a tedy praktický výsledek modernizace ...

Na nabitém trhu telekomunikačních služeb SPT opět vyplňuje určitou skulinku. Začal s tím před cca rokem, kdy poněkud nešťastně zavedl svoji hlasovou schránku i lidem, kteří o to zbla nestáli. Asi si na tu situaci ještě pamatujete. Najednou se vám změnil oznamovací tón a volající byli zmateni neobvyklým záznamníkem.

Podle zprávy SPT dochází od 15. 4. 1999 k několika změnám v rámci služby TelecomBox.

Z vlastní telefonní stanice budete do své hlasové schránky i nadále vstupovat zdarma - nyní nově prostřednictvím bezplatné linky 0800-121314 (hned volíte svoje heslo). Toto číslo je založeno na existenci funkce CLIP a
tedy praktický výsledek modernizace sítě.

Je zde možnost nahrání dvou odlišných ohlášení pro případ nezvedání telefonu, nebo pokud je obsazen. Příchozí hovory budou přesměrovány do hlasové schránky až po 5 zazvoněních (cca 25 sekund).

Za výběr zpráv z jiné než vlastní telefonní stanice (přes přístupové číslo 096) a za oznámení o nové zprávě zaplatíte běžné poplatky za místní hovory. Takto by tedy mělo jít výhodně ovládat svou schránku z celé ČR.

Pod obchodním názvem MEMOBOX začíná SPT nabízet něco, co jsme dosud znali jen z "lepší" nabídky mobilních operátorů a někdy ani u nich ne.

Hlasová schránka MEMOBOX je k dispozici v následujících třídách :

V blízké době počítá SPT s rozšířením o další dva druhy :

Bude to zajímavá možnost, jak mít fax dostupný za místní poplatek, bez toho, abych měl druhou linku. I stále relativně drahý faxový přístroj pak pro stahování " vzkazů " může nahradit mnohem levnější počítačový faxmodem, bez jinak nutného režimu stále zapnutého počítače.

Článek ze dne 17. června 1999 - čtvrtek