logo itpoint.cz

36 tisíc telefonních stanic pevných linek Českého Telecomu v okrese Jihlava bude od prosince tohoto roku moci využívat služeb digitálních ústředen

V prosinci totiž dojde k přečíslování posledních 1800 analogových linek v jihlavské čtvrti Březinky - informuje ředitel UTO Jiří Havlíček.

Všech 36 tisíc telefonních stanic pevných linek Českého Telecomu v okrese Jihlava bude od prosince tohoto roku moci využívat služeb digitálních ústředen. Jak informoval ředitel Uzlového telefonního obvodu Jihlava Jiří Havlíček, v prosinci totiž dojde k přečíslování posledních 1800 analogových linek v jihlavské čtvrti Březinky.

Ve dnech 11. až 17. prosince budou zrušena všechna čísla začínající číslicí 3 a nahrazena čísly začínajícími číslicí 7, vysvětlil ředitel. Doplnil, že od prosince tohoto roku navíc Český Telecom uvede do provozu speciální telefonní číslo automatických informací o změnách, kde bude možno, po zadání kteréhokoli původního změněného čísla v zemi, získat obratem číslo nové. Tato služba bude plně automatická, ovládaná frekvenční volbou z klávesnice telefonních přístrojů, dodal ředitel Havlíček.

Ani tři roky po přijetí ústavního zákona o vzniku krajů se však Jihlavský kraj nedočkal svého telefonního seznamu. Zatímco účastnická čísla brněnských firem obyvatel Jihlavy je možno získat ve Zlatých stránkách Jižní Moravy tak jako v minulých letech zcela zdarma, telefonní čísla v jen o málo vzdálenějším Havlíčkově Brodě se tedy dál budou muset vyhledávat buď přes internet či prostřednictvím placených telefonických informací. Pro nalezení čísel v celém Jihlavském kraji je pak dokonce nutno vlastnit telefonní seznamy tři - TTO Jihlava, TTO Tábor a TTO Pardubice.

V příštím roce však bude jihlavský telefonní seznam - kromě okresů Jihlava, Třebíč i Žďár - zahrnovat již i Havlíčkův Brod a Pelhřimov, ujistil zástupce vydavatele Zlatých stránek, firmy Mediatel Luboš Pružina. Podle něj by příští seznam měl již navíc obsahovat nejen telefonní čísla pevných linek, ale i účastnická čísla uživatelů všech třech tuzemských mobilních operátorů. Nebudou v něm zveřejněna pouze ta čísla majitelů mobilních telefonů, kteří - tak jako je tomu doposud i v případě uživatelů pevných linek - nebudou mít zájem o uvedení svého čísla a zaplatí za nezveřejnění příslušný poplatek, doplnil Pružina.

 Česká informační agentura
leo

Článek ze dne 10. listopadu 2000 - pátek