36 tisíc telefonních stanic pevných linek Českého Telecomu v okrese Jihlava bude od prosince tohoto roku moci využívat služeb digitálních ústředen

V prosinci totiž dojde k přečíslování posledních 1800 analogových linek v jihlavské čtvrti Březinky - informuje ředitel UTO Jiří Havlíček.

Všech 36 tisíc telefonních stanic pevných linek Českého Telecomu v okrese Jihlava bude od prosince tohoto roku moci využívat služeb digitálních ústředen. Jak informoval ředitel Uzlového telefonního obvodu Jihlava Jiří Havlíček, v prosinci totiž dojde k přečíslování posledních 1800 analogových linek v jihlavské čtvrti Březinky.

Ve dnech 11. až 17. prosince budou zrušena všechna čísla začínající číslicí 3 a nahrazena čísly začínajícími číslicí 7, vysvětlil ředitel. Doplnil, že od prosince tohoto roku navíc Český Telecom uvede do provozu speciální telefonní číslo automatických informací o změnách, kde bude možno, po zadání kteréhokoli původního změněného čísla v zemi, získat obratem číslo nové. Tato služba bude plně automatická, ovládaná frekvenční volbou z klávesnice telefonních přístrojů, dodal ředitel Havlíček.

Ani tři roky po přijetí ústavního zákona o vzniku krajů se však Jihlavský kraj nedočkal svého telefonního seznamu. Zatímco účastnická čísla brněnských firem obyvatel Jihlavy je možno získat ve Zlatých stránkách Jižní Moravy tak jako v minulých letech zcela zdarma, telefonní čísla v jen o málo vzdálenějším Havlíčkově Brodě se tedy dál budou muset vyhledávat buď přes internet či prostřednictvím placených telefonických informací. Pro nalezení čísel v celém Jihlavském kraji je pak dokonce nutno vlastnit telefonní seznamy tři - TTO Jihlava, TTO Tábor a TTO Pardubice.

V příštím roce však bude jihlavský telefonní seznam - kromě okresů Jihlava, Třebíč i Žďár - zahrnovat již i Havlíčkův Brod a Pelhřimov, ujistil zástupce vydavatele Zlatých stránek, firmy Mediatel Luboš Pružina. Podle něj by příští seznam měl již navíc obsahovat nejen telefonní čísla pevných linek, ale i účastnická čísla uživatelů všech třech tuzemských mobilních operátorů. Nebudou v něm zveřejněna pouze ta čísla majitelů mobilních telefonů, kteří - tak jako je tomu doposud i v případě uživatelů pevných linek - nebudou mít zájem o uvedení svého čísla a zaplatí za nezveřejnění příslušný poplatek, doplnil Pružina.

 Česká informační agentura
leo

Článek ze dne 10. listopadu 2000 - pátek

Ušetřete peníze větším využitím proxy serverů
Aktuální články

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...

Chytré IT tendry na TSK Praha pro předem...

Soutěž ČRA IoT Hackathon hledá nejlepší ...

Akreditační partnerský program Veeam zje...