36 tisíc telefonních stanic pevných linek Českého Telecomu v okrese Jihlava bude od prosince tohoto roku moci využívat služeb digitálních ústředen

V prosinci totiž dojde k přečíslování posledních 1800 analogových linek v jihlavské čtvrti Březinky - informuje ředitel UTO Jiří Havlíček.

Všech 36 tisíc telefonních stanic pevných linek Českého Telecomu v okrese Jihlava bude od prosince tohoto roku moci využívat služeb digitálních ústředen. Jak informoval ředitel Uzlového telefonního obvodu Jihlava Jiří Havlíček, v prosinci totiž dojde k přečíslování posledních 1800 analogových linek v jihlavské čtvrti Březinky.

Ve dnech 11. až 17. prosince budou zrušena všechna čísla začínající číslicí 3 a nahrazena čísly začínajícími číslicí 7, vysvětlil ředitel. Doplnil, že od prosince tohoto roku navíc Český Telecom uvede do provozu speciální telefonní číslo automatických informací o změnách, kde bude možno, po zadání kteréhokoli původního změněného čísla v zemi, získat obratem číslo nové. Tato služba bude plně automatická, ovládaná frekvenční volbou z klávesnice telefonních přístrojů, dodal ředitel Havlíček.

Ani tři roky po přijetí ústavního zákona o vzniku krajů se však Jihlavský kraj nedočkal svého telefonního seznamu. Zatímco účastnická čísla brněnských firem obyvatel Jihlavy je možno získat ve Zlatých stránkách Jižní Moravy tak jako v minulých letech zcela zdarma, telefonní čísla v jen o málo vzdálenějším Havlíčkově Brodě se tedy dál budou muset vyhledávat buď přes internet či prostřednictvím placených telefonických informací. Pro nalezení čísel v celém Jihlavském kraji je pak dokonce nutno vlastnit telefonní seznamy tři - TTO Jihlava, TTO Tábor a TTO Pardubice.

V příštím roce však bude jihlavský telefonní seznam - kromě okresů Jihlava, Třebíč i Žďár - zahrnovat již i Havlíčkův Brod a Pelhřimov, ujistil zástupce vydavatele Zlatých stránek, firmy Mediatel Luboš Pružina. Podle něj by příští seznam měl již navíc obsahovat nejen telefonní čísla pevných linek, ale i účastnická čísla uživatelů všech třech tuzemských mobilních operátorů. Nebudou v něm zveřejněna pouze ta čísla majitelů mobilních telefonů, kteří - tak jako je tomu doposud i v případě uživatelů pevných linek - nebudou mít zájem o uvedení svého čísla a zaplatí za nezveřejnění příslušný poplatek, doplnil Pružina.

 Česká informační agentura
leo

Článek ze dne 10. listopadu 2000 - pátek

Ušetřete peníze větším využitím proxy serverů
Aktuální články

DNS obhájila prvenství a získala ocenění...

Multimediální zásuvky s konektory HDMI, ...

Nová řešení podpory dostupnosti různorod...

Moderní digitální kancelář bez šanonů

Současné a budoucí IT trendy na konferen...

Zálohování firemních dat s dvojnásobnou ...

Co je nového v české verzi Dynamics NAV ...

Projekt NEN je ušit na míru IT společnos...

Jak na ochranu dat o tržbách

Dynamics 365 pomáhá obchodníkům zlepšova...

Mobilní bankovnictví ohrožuje SMS malwar...

Konference SUSE Expert Days 2017 pro pří...

Malý přenosný bluetooth reproduktor Polk...

Odpovědnost za ochranu dat zákazníků je ...

Digitální transformace s podporou VMware...

Co je nového v Dynamics NAV 2017

Jaká jsou rizika nepromyšleného výběru ř...

Digitalizace v IT průmyslu je klíčovým t...

NEN představuje inovace v tunelování IT ...

HSI potvrzuje své přední postavení na tr...