Akvizici majoritního podílu v českém poskytovateli internetových služeb SkyNet v hodnotě 6,9 milionu USD oznámily společnosti Advent International a Genesis Capital

Původně brněnská společnost SkyNet působí v České republice na trhu internetových služeb s přidanou hodnotou zaměřených na firemní klientelu ...

Akvizici majoritního podílu v českém poskytovateli internetových služeb SkyNet v hodnotě 6,9 milionu USD oznámily společnosti Advent International a Genesis Capital. Jelikož společnost SkyNet působí prostřednictvím své divize ViaPVT také na Slovensku, bude tato divize nyní propojena s předchozí slovenskou investicí Advent International a Genesis Capital - firmou Slovanet. „Spojením Slovanetu (původně PSG) a ViaPVT vznikne největší poskytovatel internetových služeb ve Slovenské republice," řekl ředitel Advent International Chris Mruck.

Původně brněnská společnost SkyNet působí v České republice na trhu internetových služeb s přidanou hodnotou zaměřených na firemní klientelu. Jejími akcionáři byly od poloviny roku 1999 společnosti ECM Holdings Limited a Octet LLC, které si nyní ponechají významný menšinový podíl v holdingu zastřešujícím skupinu v obou zemích.

V letošním roce SkyNet představil nové produkty, například balík služeb systémového zabezpečení určeného pro velké korporace i malé a střední podniky, hlasové služby a tzv. VPN řešení. SkyNet dále pokračoval v rozšiřování své sítě prostřednictvím regionálních akvizic a v současnosti je schopen poskytovat služby podnikové klientele na celém území ČR. Dosud nejvýznamnější akvizicí byl nákup 100% podílu ve společnosti Bohemia.Net. Pro nejbližší měsíce chystá mimo jiné nabízet služby týkající se digitálního podpisu v souladu s přijatou legislativou.

Do slovenské společnosti Slovanet vstoupily Advent International a Genesis Capital počátkem letošního roku. Slovanet poté posílil svou pozici na slovenském trhu prostřednictvím šesti akvizic. Nedávno firma dokončila bezdrátovou síť pro připojení k internetovým službám, která pokrývá hlavní město Bratislavu. V tomto měsíci Slovanet zavádí jako novinku předplacené karty pro přístup na internet. Slovanet hodlá expandovat do dalších oblastí, jako jsou telefonní služby a multimédia, jakmile dojde v roce 2003 k
liberalizaci slovenského telekomunikačního trhu.

Advent International spravuje prostřednictvím poboček a afilací celkem v 31 zemích kapitál ve výši přesahující 4 mld. USD. Od svého založení v roce 1984 firma realizovala investice do více než 500 společností v různých odvětvích po celém světě. Více než 100 z těchto společností uskutečnilo primární emisi svých akcií na domácích i zahraničních burzách.

Ve střední a východní Evropě již Advent International podpořil mimo jiné společnosti Český Mobil, Globopolis, Internet Securities, Mobifon, @Entertainment (PTK) a další.

Genesis Capital byla založena jako afilace Advent International v září 1999. Genesis poskytuje výlučně investiční poradenství pro jeho regionální fond soukromého kapitálu - The Czech and Slovak Private Equity Fund (CSPEF). Investory do CSPEF jsou Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD), Světová banka prostřednictvím své organizace Mezinárodní finanční korporace (IFC) a soukromé mezinárodní investiční fondy.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 20. prosince 2000 - středa

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Aktuální články

DNS obhájila prvenství a získala ocenění...

Multimediální zásuvky s konektory HDMI, ...

Nová řešení podpory dostupnosti různorod...

Moderní digitální kancelář bez šanonů

Současné a budoucí IT trendy na konferen...

Zálohování firemních dat s dvojnásobnou ...

Co je nového v české verzi Dynamics NAV ...

Projekt NEN je ušit na míru IT společnos...

Jak na ochranu dat o tržbách

Dynamics 365 pomáhá obchodníkům zlepšova...

Mobilní bankovnictví ohrožuje SMS malwar...

Konference SUSE Expert Days 2017 pro pří...

Malý přenosný bluetooth reproduktor Polk...

Odpovědnost za ochranu dat zákazníků je ...

Digitální transformace s podporou VMware...

Co je nového v Dynamics NAV 2017

Jaká jsou rizika nepromyšleného výběru ř...

Digitalizace v IT průmyslu je klíčovým t...

NEN představuje inovace v tunelování IT ...

HSI potvrzuje své přední postavení na tr...