logo itpoint.cz

Akvizici majoritního podílu v českém poskytovateli internetových služeb SkyNet v hodnotě 6,9 milionu USD oznámily společnosti Advent International a Genesis Capital

Původně brněnská společnost SkyNet působí v České republice na trhu internetových služeb s přidanou hodnotou zaměřených na firemní klientelu ...

Akvizici majoritního podílu v českém poskytovateli internetových služeb SkyNet v hodnotě 6,9 milionu USD oznámily společnosti Advent International a Genesis Capital. Jelikož společnost SkyNet působí prostřednictvím své divize ViaPVT také na Slovensku, bude tato divize nyní propojena s předchozí slovenskou investicí Advent International a Genesis Capital - firmou Slovanet. „Spojením Slovanetu (původně PSG) a ViaPVT vznikne největší poskytovatel internetových služeb ve Slovenské republice," řekl ředitel Advent International Chris Mruck.

Původně brněnská společnost SkyNet působí v České republice na trhu internetových služeb s přidanou hodnotou zaměřených na firemní klientelu. Jejími akcionáři byly od poloviny roku 1999 společnosti ECM Holdings Limited a Octet LLC, které si nyní ponechají významný menšinový podíl v holdingu zastřešujícím skupinu v obou zemích.

V letošním roce SkyNet představil nové produkty, například balík služeb systémového zabezpečení určeného pro velké korporace i malé a střední podniky, hlasové služby a tzv. VPN řešení. SkyNet dále pokračoval v rozšiřování své sítě prostřednictvím regionálních akvizic a v současnosti je schopen poskytovat služby podnikové klientele na celém území ČR. Dosud nejvýznamnější akvizicí byl nákup 100% podílu ve společnosti Bohemia.Net. Pro nejbližší měsíce chystá mimo jiné nabízet služby týkající se digitálního podpisu v souladu s přijatou legislativou.

Do slovenské společnosti Slovanet vstoupily Advent International a Genesis Capital počátkem letošního roku. Slovanet poté posílil svou pozici na slovenském trhu prostřednictvím šesti akvizic. Nedávno firma dokončila bezdrátovou síť pro připojení k internetovým službám, která pokrývá hlavní město Bratislavu. V tomto měsíci Slovanet zavádí jako novinku předplacené karty pro přístup na internet. Slovanet hodlá expandovat do dalších oblastí, jako jsou telefonní služby a multimédia, jakmile dojde v roce 2003 k
liberalizaci slovenského telekomunikačního trhu.

Advent International spravuje prostřednictvím poboček a afilací celkem v 31 zemích kapitál ve výši přesahující 4 mld. USD. Od svého založení v roce 1984 firma realizovala investice do více než 500 společností v různých odvětvích po celém světě. Více než 100 z těchto společností uskutečnilo primární emisi svých akcií na domácích i zahraničních burzách.

Ve střední a východní Evropě již Advent International podpořil mimo jiné společnosti Český Mobil, Globopolis, Internet Securities, Mobifon, @Entertainment (PTK) a další.

Genesis Capital byla založena jako afilace Advent International v září 1999. Genesis poskytuje výlučně investiční poradenství pro jeho regionální fond soukromého kapitálu - The Czech and Slovak Private Equity Fund (CSPEF). Investory do CSPEF jsou Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD), Světová banka prostřednictvím své organizace Mezinárodní finanční korporace (IFC) a soukromé mezinárodní investiční fondy.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 20. prosince 2000 - středa