logo itpoint.cz

Alcatel a švédská Telia International Carrier rozšiřují své aktivity v ČR na poli optických vláken

Nové trasy, které mají být zprovozněny do konce roku 2001, povedou z Prahy přes Brno do Reinthalu (hranice s Rakouskem) a z Brna do Českého Těšína (polská hranice).

Švédská společnost Telia International Carrier (Telia IC) podepsala smlouvu s Alcatelem o rozšíření své sítě optických vláken Viking na území České republiky. Trasy, které mají být zprovozněny do konce roku 2001, povedou z Prahy přes Brno do Reinthalu (hranice s Rakouskem) a z Brna do Českého Těšína (polská hranice). Napojí se na již dříve naplánovanou síť společnosti Telia IC v Rakousku a v Polsku. Telia se na projektu podílí dodávkami optických kabelů.

Společnost Alcatel v současné době buduje i další trasu sítě Viking, jež propojí Drážďany s Prahou. Celkem 192 vláken této trasy by mělo být připraveno k provozu v květnu 2001. Telia International Carrier hodlá do projektu výstavby vlastní sítě v České republice investovat přibližně 60 milionů EURO.

Telia International Carrier AB je 100% dceřiná společnost švédské telekomunikační firmy Telia, která zabezpečuje služby IP, kapacitu, hlasové služby a infrastrukturu. Alcatel Contracting GmbH je dceřinou společností firmy Alcatel S.A., sloužící jako integrátor telekomunikačních systémů.

 Česká informační agentura
ph

Článek ze dne 1. prosince 2000 - pátek