logo itpoint.cz

Alcatel posiluje své vedoucí postavení v oblasti širokopásmového bezdrátového řešení

Alcatel si zajistil tři významné kontrakty na LDMS ve Španělsku, Uruguayi a USA a posiluje své pozice na trhu širokopásmového přístupu.

Společnost Alcatel (kód na pařížské burze: CGEP.PA, kód NYSE: ALA) v pátek 21.9.2000 oznámila, že tři klienti z různých míst světa si vybrali její širokopásmové bezdrátové řešení, což ještě více posílí její vedoucí postavení na trhu LDMS. Toto oznámení přichází dříve než na měsíc poté, co přední světová průzkumná marketinková agentura Dell´Oro Group opět potvrdila vedoucí pozici Alcatelu v oblasti ADSL, pevného řešení, které si vybrala řada provozovatelů po celém světě, čímž společnost získala na tomto trhu systémů, zajišťujících rychlý přístup k internetu, podíl ve výši přesahující 54,2% (což je více než trojnásobek podílu jejího největšího konkurenta).

Páteční oznámení o získaných klientech dokumentuje celosvětovou přítomnost a aktivity společnosti Alcatel. V Evropě Alcatel získal kontrakt se španělskou firmou Retevision. Pokud se týká Severní a Jižní Ameriky, Alcatel oznámil, že se pro jeho řešení LDMS rozhodly firmy BellSouth z Uruguaye a Farmer´s Telephone ze Spojených států.

Dnešní oznámení je významným mezníkem na cestě společnosti Alcatel směrem k podchycení, sloučení a přesměrování největšího podílu celosvětového širokopásmového provozu, uvedl v pátek Pearse Flynn, prezident Carrier Networking Group společnosti Alcatel. Zajištění spolehlivého vysokorychlostního přístupu, který vytváří zisk, má pro poskytovatele služeb kardinální význam. Stejný význam má i pro Alcatel; nárůst provozu mezi klientem a centrálou znamená i to, že v celé síti bude více zařízení vyrobených společností Alcatel, což dokumentuje i uzavření těchto kontraktů.

Získaní zákazníci jsou důkazem, že společnost Alcatel nabízí nejkomplexnější řešení pro bezdrátový širokopásmový přístup na trhu, které umožňuje masové nasazení, řekl Jean-David Calvet, výkonný viceprezident divize Fixed Wireless společnosti Alcatel.

Skutečně - společnost Alcatel má dnes na kontě přes stovku komerčních i zkušebních širokopásmových bezdrátových sítí, což představuje obdivuhodný počet více než 3.000 základnových stanic. Vzhledem k tomu, že v řadě zemí po celém světě stále ještě probíhá přidělování frekvencí, potenciál růstu v oblasti širokopásmových bezdrátových sítí je ohromný.

V celosvětovém měřítku by poplatky za služby širokopásmových bezdrátových sítí měly podle odhadů dosáhnout do roku 2004 výše 16 miliard USD," uvedl Jamie Mendelsohn, analytik firmy Strategis Group. To představuje celkový roční nárůst 140%.

tisková zpráva - Praha, 26. září 2000

O společnosti Alcatel

Společnost Alcatel buduje sítě nové generace a dodává stávajícím i novým provozovatelům sítí, podnikům i spotřebitelům po celém světě komplexní integrovaná řešení v oblasti hlasové i datové komunikace. Společnost zaměstnává 120 000 pracovníků a v roce 1999 dosáhla obratu přes 23 miliardy euro. Alcatel vyvíjí činnost ve více než 130 zemích.

 www.alcatel.cz
Alcatel Czech s.r.o.
U Uranie 18
170 00 Praha 7
TEL 02 66 094 111
FAX 02 66 094 222

alcatel@alcatel.cz

Článek ze dne 26. září 2000 - úterý