logo itpoint.cz

Alcatel přichází na trh s novu řadou mobilních telefonů - OneTouch 300, 500 a 700

Společnost Alcatel při příležitosti veletrhu Communicasia Singapur ( 6. června 2000) oznámila uvedení tří nových modelů GSM telefonů v Asii, a to série OneTouch 300, OneTouch 500 a OneTouch 700. Celá řada produktů je vybavena technologií pro komunikaci pomocí protokolu WAP.

Společnost Alcatel při příležitosti veletrhu Communicasia Singapur ( 6. června 2000) oznámila uvedení tří nových modelů GSM telefonů v Asii, a to série OneTouch 300, OneTouch 500 a OneTouch 700. Celá řada produktů je vybavena technologií pro komunikaci pomocí protokolu WAP. Tyto produkty představují významný celkový upgrade portfolia produktů společnosti a dokazují schopnost společnosti Alcatel reagovat na kvantitativní a kvalitativní požadavky asijského trhu.

Série OneTouch 300 pro centrální trh bude k dispozici od léta. Modely vyšší třídy OneTouch 500, resp. OneTouch 700 budou následovat v září, resp. v říjnu.

Různé typy uživatelů vyhledávají specifické vlastnosti, které k vlastní funkčnosti přístroje přidají ještě trochu rozmanitosti, vysvětlil pan Jacques Combet, předseda společnosti Alcatel pro oblast mobilních telefonů. Technologie se stává tvárnou a přizpůsobuje se spíše postojům uživatelů než naopak. Používání je dnes klíčové slovo. Ale technologický vývoj nás také přivádí na rozcestí, kde jeden směr představují hlasové služby a druhý směr služby založené na Internetu, pokračoval pan Combet.

OneTouch 301, 302, 303 jsou menší a lehčí (109 a 112 gramů, 95 cm3) a dokonce pohodlnější. Tato ústřední kolekce ve třech atraktivních designech bude mezi zákazníky nejoblíbenější. Každý model přichází v 5 různých barvách: jasné a výrazné pro OneTouch 301, originální a zrak upoutávající pro OneTouch 302 a decentně lesklé pro OneTouch 303. Poslední dva uvedené modely mají výměnné přední panely a tak si je uživatel může přizpůsobit podle své nálady. Všechny tyto modely mají implementovány funkce jako je hands-free, vibrační systém, pětiřádkový displej, navigační tlačítko se třemi pozicemi a podporují protokol WAP pro služby založené na Internetu.

OneTouch 500 je kompaktní, s hladkými tvary a novátorskými materiály. OneTouch 500 je dokonalý, elegantní, výkonný a nenápadný společník. Nabízí výběr pěti nekonvenčních barev, velký displej - 8 řádek textu, navigační tlačítko s pěti pozicemi, zvláštní tlačítko pro hlasovou poštu a služby, diktafon, organizér, možnost připojení k PC, datové funkce a interaktivní služby. Model OneTouch 500 je malý (90 cm3) a lehký (103 g) s vysoce autonomní baterií (doba hovoru až 4 hod 30 min, v pohotovostním režimu až 220 hodin).

OneTouch 700 - někteří ho mohou považovat za příliš okázalý, jiní řeknou, že je pro ty nejnáročnější. Jedna věc je jistá: tento malý zázrak (82 cm3, 88 g) je velký z technologického hlediska. Jeho vytříbený vnější vzhled - s výběrem 4 barev - skrývá mnoho nejnovějších funkcí : organizér, možnost připojení k PC, diktafon, navigační tlačítko s pěti pozicemi, baterii s vysokou kapacitou (doba hovoru až 5 hod, v pohotovostním režimu až 250 hod), technologie WAP, GPRS a Bluetooth.

 www.alcatel.cz
alcatel@alcatel.cz

tisková zpráva

Článek ze dne 8. června 2000 - čtvrtek