logo itpoint.cz

Alcatel vybrán firmou WIND pro dodávku mobilní sítě 3G UMTS

Řešení Evolium UMTS firmy Alcatel budou využita předním italským poskytovatelem mobilních komunikací WIND TELECOMUNICAZIONI.

Alcatel byl vybrán firmou WIND TELECOMUNICAZIONI S.p.A. jako preferovaný dodavatel řešení třetí generace mobilních služeb (3G). V rámci nedávno podepsané dohody dodá Alcatel firmě WIND plně integrovaný systém a služby UMTS. V průběhu posledních několika měsíců poskytl Alcatel firmě WIND plnou podporu v procesu žádosti o licenci, zvláště v oblasti experimentování, plánování, vývoje a realizace činností 3G systémů a služeb. Proces experimentování zahájí okamžitě s cílem realizovat kompletní pilotní síť v průběhu prvních měsíců roku 2001.

Kromě toho Alcatel rovněž poskytne firmě WIND multistandardní mobilní telefony s přenosovými rychlostmi až 144 Kb/s pro hlasové a datové služby a až 384 Kb/s pro videokomunikační služby.

3G řešení Evolium společnosti Alcatel, která mají být předmětem dodávky, se označují jako UMTS (Univerzální Mobilní Telekomunikační Systém) - evropská varianta IMT-2000, a jsou rovněž známá jako WCDMA (Wideband Code Division Multiple Access). Zkušenosti firmy Alcatel - zvláště pak kvality společnosti Evolium SAS, která byla vytvořena společně s Fujitsu - dávají společnosti WIND příležitost nabídnout 3G služby v předstihu před konkurencí a současně zabezpečují efektivní a nákladově úsporné využití celoplošného pokrytí.

Tato dohoda je pro Alcatel významným krokem vpřed, řekl Michel Rahier, prezident divize mobilních komunikací společnosti Alcatel. Jsme plně rozhodnuti dodat firmě WIND ve své třídě nejlepší síťová řešení UMTS, tak, abychom jejím abonentům poskytli služby v nepřekonatelné kvalitě.

O společnosti WIND TELECOMUNICAZIONI S.p.A.

Společnost Wind je nedávno vzniklým telekomunikačním operátorem, který pochází ze společného podniku ENEL a France Telecom. Společnost Wind je jediným italským provozovatelem, který je schopen poskytovat celou škálu telekomunikačních služeb založených na kombinaci pevných, mobilních a internetových služeb. Firma Wind si vytvořila pokročilou síťovou infrastrukturu s mobilními službami v obou pásmech (GSM 900, DCS 1800), ústřednami, přenosovými a datovými sítěmi ATM.

Alcatel v mobilním světě

Vytvořením Evolium SAS, společnosti na které se podílí Alcatel a Fujitsu, Alcatel jasně posílil své postavení jak v mobilní infrastruktuře tak v oblasti mobilního Internetu. Evolium SAS spojuje znalosti firmy Alcatel v oboru GSM, GPRS a EDGE jakož i v technologiích ATM a IP s pokročilými zkušenostmi firmy Fujitsu jako dodavatele NTT DoCoMo. Do konce roku 2000 bude mít NTT DoCoMo dvacet miliónů abonentů i-Mode v Japonsku a na jaře roku 2001 zahájí komerční provoz svých mobilních komunikačních služeb 3G. Softwarová firma Nextenso, která patří společnosti Alcatel, má vynikající pozici v oblasti tvorby a řízení nové generace Internetových portálů a obsahu. Alcatel, který hrál důležitou roli v rozvoji trhu mobilního Internetu a proslavil se zvláště úspěšným zavedením komerčních sítí GPRS na celém světě, dnes dokázal předložit nabídku UMTS, kterou předstihl své konkurenty.

O společnosti Alcatel

Společnost Alcatel buduje sítě nové generace a dodává stávajícím i novým provozovatelům sítí, podnikům i spotřebitelům po celém světě komplexní integrovaná řešení v oblasti hlasové i datové komunikace. Společnost zaměstnává 120 000 pracovníků a v roce 1999 dosáhla obratu přes 23 miliardy euro. Alcatel vyvíjí činnost ve více než 130 zemích.

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 2. listopadu 2000 - čtvrtek