logo itpoint.cz

Alcatel vybrán jako dodavatel širokopásmové bezdrátové sítě pro společnost SkyPoint

Společnost SkyPoint si vybrala Alcatel pro vybudování své širokopásmové bezdrátové sítě. Hodnota úvodní fáze projektu přesáhne 100 miliónů euro. Síť již byla dokončena v sedmi největších španělských městech.

Společnost SkyPoint, španělský telekomunikační operátor nové generace s licencí pro bezdrátový přístup v pásmu 26 GHz, si vybrala firmu Alcatel pro dodávku řešení LMDS (Local Multipoint Distribution Service - místní vícebodová distribuční služba).

Společnost SkyPoint podepsala s Alcatelem smlouvu, jejíž hodnota v úvodní fázi přesáhne 100 miliónů EURO. Síť je v současné době vybudována již v sedmi největších městech Španělska. Komerční poskytování služeb chce SkyPoint zahájit na počátku příštího roku - šest měsíců před termínem, k němuž se společnost zavázala v rámci podmínek licence pro bezdrátový přístup. Alcatel dodá společnosti SkyPoint řešení LMDS na klíč včetně prvků pro doplňkové služby.

Komplexní řešení LMDS společnosti Alcatel je širokopásmová bezdrátová přístupová síť pro vícero služeb, která zahrnuje nejen základnové stanice a zařízení v objektech zákazníků, ale i správu sítě a služeb. Společnost SkyPoint podepsala s Alcatelem smlouvu o vývoji aplikací pro síťové služby (řešení ASP), které budou na platformě LMDS spuštěny příští rok. SkyPoint začlení tyto aplikace do komerční nabídky během několika příštích měsíců na základě dohody se společností Alcatel a dalšími předními společnostmi v odvětví výpočetní techniky a telekomunikací.

Naším cílem je stát se společností, která bude uznávaná pro kvalitu nabízených služeb. Budeme samozřejmě konkurovat nejen kvalitou, ale i cenou. O přidělení zakázky rozhodlo zejména vedoucí postavení společnosti Alcatel v oblasti technologie LMDS a její znalost španělské telekomunikační sítě, prohlásil Manuel Gordillo, generální ředitel společnosti SkyPoint Španělsko.

Jsme potěšeni rozhodnutím společnosti SkyPoint udělit tuto velkou zakázku na vybudování řešení LMDS naší společnosti. Přidáte-li k tomu i naše úspěchy v soutěžích o dodavatele širokopásmového bezdrátového řešení pro španělskou společnost Retevisión, uruguayskou Bell South, Former s Telephone v USA a polskou Pro Futuro S.A., je jasné, že Alcatel je nejlepším dodavatelem technologie širokopásmového bezdrátového přístupu, uvedl Pearse Flynn, prezident skupiny Carrier Networking společnosti Alcatel.

O společnosti SkyPoint

Společnost SkyPoint vlastní firmy Grapes Communications (dříve Comunitel, 30 %), Star One (30 %), Recoletos (15 %), Unedisa (15 %) a Isolux (10 %). Předsedou představenstva společnosti je Marcial Portela a generálním ředitelem Manuel Gordillo. V dubnu loňského roku získal SkyPoint jednu ze tří licencí na poskytování bezdrátového přístupu v pásmu 26 GHz ve Španělsku. Do současnosti společnost dokončila instalaci sítě v sedmi největších městech (Madrid, Barcelona, Valencie, Sevilla, Malaga, Zaragoza a Bilbao), přičemž investice dosáhly výše 18 miliard peset. V únoru roku 2001 bude společnost poskytovat služby již ve 22 městech a během čtyř let chce pokrýt všechna města s více než 50 000 obyvateli. Více informací nabízí webová stránka společnosti SkyPoint na adrese : http://www.skypoint.es

O společnosti Alcatel

Společnost Alcatel buduje sítě příští generace a poskytuje integrovaná koncová hlasová a datová síťová řešení zavedeným i novým operátorům, ale i firmám a individuálním zákazníkům na celém světě. Společnost, operující ve více než 130 zemích světa, má přes 120 000 zaměstnanců a v roce 1999 vykázala tržby ve výši 23 miliard euro.

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 3. listopadu 2000 - pátek