logo itpoint.cz

Alcatel vybrán společností Orange jako dodavatel mobilní sítě třetí generace

Alcatel byl vybrán firmou Orange, provozovatelem služeb mobilních telefonů pro France Telecom, jako strategický dodavatel pro výstavbu třetí generace (3G/UMTS) mobilních sítí.

Alcatel byl vybrán firmou Orange, provozovatelem služeb mobilních telefonů pro France Telecom, jako strategický dodavatel pro výstavbu třetí generace (3G/UMTS) mobilních sítí. Partnerství s Orange rovněž předpokládá vytvoření společných týmů a programů pro vývoj mobilních internetových služeb a datových služeb s přidanou hodnotou. Alcatel provede do konce roku několik pilotních projektů po celé Evropě.

Michel Rahier, prezident divize mobilních komunikací firmy Alcatel, uvedl: Jako dodavatel technologií UMTS jednomu z předních světových provozovatelů mobilních sítí, si Alcatel dále upevnil své postavení na špičce trhu 3G mobilních komunikací. Náš společný podnik s Fujitsu - Evolium SAS - nám umožnil nejen učinit naši nabídku UMTS vysoce konkurenceschopnou, ale současně nabízí provozovatelům jako je Orange zahájit zkoušky v terénu již před koncem tohoto roku.

Jako dodavatel GSM technologie pro společnost Orange v Evropě působí Alcatel již ve Francii (Itineris), v Belgii (Mobistar), v Holandsku (DutchTone), v Itálii (WIND) a v Rumunsku (MobilRom). Alcatel rovněž dodává firmě Orange GSM sítě ve zbytku světa.

Řešení Evolium společnosti Alcatel splňuje požadavky provozovatelů mobilních služeb jakým je Orange, ať už se jedná o umístění nových sítí nebo optimalizaci stávajících infrastruktur. Tato řešení zajišťují efektivní vývoj směrem ke 3G při minimalizaci nákladů na přechod k novým technologiím a ochranu investic provozovatele.

Alcatel má dnes k dispozici komplexní řešení UMTS, včetně radiových systémů (UTRAN), síťových systémů (CORE), platforem služeb a mobilních terminálů. Přítomnost vývojových a podpůrných týmů firmy Alcatel po celé Evropě představuje další klíčový prvek pro rychlý rozvoj a konkurenceschopnost mobilních sítí 3G.

Nabídka UMTS firmy Alcatel je rovněž vynikající v oblasti aplikací a služeb. Její Open Services Platforms (Platformy otevřených služeb), ve kterých přestavuje světovou špičku, nabízí řadu aplikací, které zákazníkům umožní efektivní přechod z GSM k nové generaci služeb s přidanou hodnotou.

Alcatel v mobilním světě

Vytvořením Evolium SAS, společnosti na které se podílí Alcatel a Fujitsu, Alcatel jasně posílil své postavení jak v mobilní infrastruktuře tak v oblasti mobilního Internetu. Evolium SAS spojuje znalosti firmy Alcatel v oboru GSM, GPRS a EDGE jakož i v technologiích ATM a IP s pokročilými zkušenostmi firmy Fujitsu jako dodavatele NTT DoCoMo. Do konce roku 2000 bude mít NTT DoCoMo dvacet miliónů abonentů i-Mode v Japonsku a na jaře roku 2001 zahájí komerční provoz svých mobilních komunikačních služeb 3G. Softwarová firma Nextenso, která patří společnosti Alcatel, má vynikající pozici v oblasti tvorby a řízení nové generace Internetových portálů a obsahu. Alcatel, který hrál důležitou roli v rozvoji trhu mobilního Internetu a proslavil se zvláště úspěšným zavedením komerčních sítí GPRS na celém světě, dnes dokázal předložit nabídku UMTS, kterou předstihl své konkurenty.

O společnosti Alcatel

Společnost Alcatel buduje sítě nové generace a dodává stávajícím i novým provozovatelům sítí, podnikům i spotřebitelům po celém světě komplexní integrovaná řešení v oblasti hlasové i datové komunikace. Společnost zaměstnává 120 000 pracovníků a v roce 1999 dosáhla obratu přes 23 miliardy euro. Alcatel vyvíjí činnost ve více než 130 zemích.

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 2. listopadu 2000 - čtvrtek