Aliatel vykáže menší ztrátu, než plánoval

Telekomunikacní spolecnost Aliatel i v letošním roce vykáže ztrátu. Ta však bude asi o 80 miliónu Kc nižší, než bylo pro rok 2000 plánováno.

Telekomunikační společnost Aliatel i v letošním roce vykáže ztrátu. Ta však bude asi o 80 miliónů Kč nižší, než bylo pro rok 2000 plánováno. "Dosáhnutí zisku plánujeme na rok 2002. Toto časování přechodu do černých čísel odpovídá podnikatelskému záměru schválenému akcionáři," uvedla Petra Kopecká z tiskového oddělení firmy. Aliatel plánuje v letošním roce tržby přibližně 600 miliónů Kč (za prvních devět měsíců to bylo 415 mil. Kč), což by měl být trojnásobek tržeb loňského roku. Firma letos investuje 1,1 miliardy Kč. "Na příští rok zatím nelze tyto informace poskytnout," uvedla P. Kopecká. Vlastníci Aliatelu stále intenzivně jednají s nejvážnějším zájemcem o koupi sta procent akcií tohoto telekomunikačního operátora. Zájemcem je britská telekomunikační společnost National Grid Ltd./Energis plc.

P. Kopecká připomněla, že výběrové řízení probíhalo v několika kolech na mezinárodní bázi. "Jednání s Energisem byla zahájena v srpnu letošního roku a lze očekávat, že smluvní jednání budou úspěšně ukončena do konce letošního roku." Dodala, že zásadní body jako zajištění průběžného financování společnosti a jejích budoucích investic, smluvní zajištění spolupráce s REAS a vstup Aliatelu na trh veřejných hlasových služeb již byly vyjasněny. Prodej telekomunikační společnosti Aliatel se značně prodloužil. Šedesát procent akcií nyní vlastní Jihočeská energetika, která začátkem letošního roku převzala akciové podíly dalších regionálních distributorů elektřiny - původně spoluakcionářů Aliatelu. Zbytek drží německá RWE Telliance Tyto informace byly reakcí na zprávu dnešní MF Dnes, podle které Aliatelu začínají docházet peníze na provoz i rozvoj, a navíc se od jara marně snaží najít strategického partnera.  Vyřešení složité situace podle MF Dnes brání spory mezi současnými akcionáři Aliatelu. Ti měli tento týden rozhodnout o zvýšení základního jmění ze současných 1,3 miliardy Kč zhruba o miliardu. Firma RWE Telliance však s tímto krokem nesouhlasila a konečné rozhodnutí o dalším financování firmy bylo odloženo o týden. "V letošním roce jsme investovali 100 miliónů Kč do reklamy a marketingových akcí, z čehož vyplývá, ze naše finanční zázemí je stabilní," uvedla P. Kopecká. Aliatel disponuje vlastní optickou sítí, která má 113 přípojných bodů ve 37 městech.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 13. listopadu 2000 - pondělí

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Aktuální články

Moderní trendy a zapojení ICT technologi...

Ještě dokonalejší vzdálená správa koncov...

Benefice ArtForum ICZ pomáhá projektu Mů...

V INVENTI pracuje 25 procent žen - dvojn...

SAS Visual Analytics v cloudu za zvýhodn...

Prestižní evropská cena za rozvoj cloudo...

RAD Studio 10.2 s podporou Linuxu

Digitalizace a Průmysl 4.0 v praxi

ČTÚ vyhlásil aukci kmitočtů v pásmu 3,7 ...

Jak zvýšit efektivitu provozu datového c...

Spolehlivá ochrana a ukládání dat pro po...

SUSE Linux Enterprise Server pro KunLun ...

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...