logo itpoint.cz

ATT - malí operátoři blokují soutěž

AT&T žádá FCC o konkurenční prostředí v místních sítích

AT&T žádá FCC o konkurenční prostředí v místních sítích. Vzdáleně od své obvyklé problematiky dálkových linek tvrdí AT&T Corp. federálním regulátorům, že potřebuje soutěžit ve všech segmentech trhu hlasové telefonie, ale omezení uvalená dříve při oddělení dálkových a místních operátorů prý těmto plánům překáží.

V dopise ze 6. listopadu pro federální komunikační komisi (FCC) uvádí AT&T, že nemůže dosáhnout spravedlivé ceny za pronájem nebo odprodej místních telefonních obvodů, které jsou rozhodující pro konkurenty bez spojení na poslední míli k domu. Následkem toho místním operátorům zůstává kontrola nad trhem lokálních telefonů, dodal AT&T. "Monopolní společnosti využívaly soudní spory, nesmlouvavost a regulační nesportovní chování, aby zpožďovaly nebo překazily nástup místní konkurence," uvedl hlavní právní zástupce AT&T James Cicconi v čtyřstránkovém dopise. Záměr AT&T na restrukturalizaci do čtyř společností, dodal, byl navržen pro posílení své schopnosti konkurovat v dálkových spojeních, navzdory tvrzení Telekomunikační asociace spojených států (USTA), jenž zde zastupuje místní operátory - že AT&T plánuje odejít z provozování spojů na dlouhé vzdálenosti.

Cicconi nazval dojem USTA, že by AT&T mohl odejít z dálkových spojů "cynickými narážkami a nepravdami sloužících vlastnímu prospěchu." Také obvinil SBC Communications Inc. z pokusu mařit místní konkurenci v Texasu odmítnutím prodávat meziměstské služby nebo digitální účastnické linky zákazníkům, jenž nebyli současně místní telefonní abonenti SBC. Mluvčí SBC neuměl dopis AT &T okamžitě komentovat.

Článek ze dne 13. listopadu 2000 - pondělí