Banky zasáhl neklid ze zadluženosti telekomunikačních firem

Bank of England se připojila ke sboru varovných hlasů okolo obrovské hladiny zadlužeností navršené telekomunikačními společnostmi ...

Bank of England se připojila ke sboru varovných hlasů okolo obrovské hladiny zadlužeností navršené telekomunikačními společnostmi. Když banka uveřejnila svou šestiměsíční finanční recenzi stability, stalo se zřejmé, že telekomunikační dluhy budou jeden z hlavních rysů.

Telekomunikační společnosti jsou stoupající měrou srovnávány se jměním společností v roce 1980, když došlo k navršení ohromného zadlužení kvůli programům budování kapitálu, v důsledku čeho dopadlo na oběti zvýšení úrokových sazeb. Capital Data, databáze půjček, říká, že telekomunikační skupiny po celém světě, počítaje v to i satelitní a kabelové společnosti, zvýšily za poslední rok masiv 410 miliard dolarů půjček a emisí obligací.

Největší věřitel je Bank of America, jenž rozdělila 48 miliard dolarů. Ta minulý týden vydala varování o ziscích, říkající že byl zaznamenán vzrůst špatných půjček. Britské banky půjčující většinou telekomunikačním společnostem jsou např. HSBC, s poskytnutými půjčkami 22 miliard dolarů a Barclays s 21 miliardou dolarů.

Tyto půjčky pomohly v posledních letech vytvořit rekordní výdělky. Anglická banka je srozuměná, že mohlo být nesnadné pro věřitele stanovit a ocenit správně dlouhodobější úvěrová rizika, která na sebe vzaly, způsobená rychlostí se kterou se měnil telekomunikační průmysl.

Ostatní oblasti znepokojení pravděpodobně zvýrazněné recenzí jsou obnovené potíže bankovních systémů v Turecku a Argentině, pokračující pokles v Japonsku, a možnost pádu ceny akcií v Americe. Nicméně, telekomunikační zadluženost byla očekávaným centrem znepokojení identifikovaného národní bankou v recenzi, jenž tvrdí, že finanční tržní podmínky se zhoršovaly "lehce více" od června, kdy byla naposledy vydaná recenze stability. Mezi hlavními dlužníky je BT, jehož dluh minulý týden stoupl o $10 miliard dolarů v obligacích.

Podobné znepokojení investorů o bezpečí investic způsobilo, že nyní účtují firmám nejméně 7.5% za své půjčky. To je při nejmenším 2% nad americkými státními dluhopisy. Nepříliš dávno, v pololetí 1990 byl BT viděn jako spolehlivá monopolní společnost takže si mohla půjčovat asi za stejných podmínek jako vláda. Anglická banka není jen instituce znepokojená telekomunikačním zadlužením.

Minulý týden úřad finanční služby poslal 34 bankovním generálním ředitelům varování o významu monitorování jejich ohrožení zadlužeností z tohoto sektoru.

Článek ze dne 22. prosince 2000 - pátek

Všechna firemní zařízení Android pod kontrolou
Aktuální články

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...

Chytré IT tendry na TSK Praha pro předem...

Soutěž ČRA IoT Hackathon hledá nejlepší ...

Akreditační partnerský program Veeam zje...