logo itpoint.cz

Banky zatím nabízely zdarma tak maximálně platební karty. A co takhle moderní mobil?

Internetové bankovnictví u nás již nějaký ten pátek známe. Britský příklad ale naznačuje další výhody pro klienty. Intelligent Finance (IF), nová internetová banka Halifaxu, dospěla k dohodě s BT Cellnet vybavit 150,000 klientů IF bezplatnými telefony WAP.

Internetové bankovnictví u nás již nějaký ten pátek známe. Britský příklad ale naznačuje další výhody pro klienty. Intelligent Finance (IF), nová internetová banka Halifaxu, dospěla k dohodě s BT Cellnet vybavit 150,000 klientů IF bezplatnými telefony WAP. Bezplatné telefony budou poskytnuty prvním 150,000 klientům při zřízení běžného účtu pro převod mzdy a platební karty od IF, jenž by měl spustit své služby v červenci 2000. Služby IF budou zpřístupněné přes WAP, tak, aby zákazníci byli schopní využít telefony k ověření jejich zůstatku a převádění peněz nebo platit účty. Potenciální zákazníci se mohou registrovat online aby získali informaci o servisu a produktech IF, včetně nabídky WAP telefonu.

Pro BT Cellnet, který nedávno rovněž navázal spolupráci s Egg, hodnotí jejich distribuční partnerství jako prostředek jak nastartovat poptávku po WAPu. Mluvčí uvedl: "je to o tom, jak získat více lidí pro používání služeb WAP." Halifax se mezitím sám snaží dostat do pozice hlavního průkopníka. Mluvčí Halifaxu řekl: "je to důležité kvůli technice a svobodě volby poskytnuté klientům pokud zvolí náš IF." BT Cellnet spustil své WAP služby v lednu 2000 a v dubnu představil předplacený WAP balíček.

Článek ze dne 12. května 2000 - pátek