logo itpoint.cz

BT Cellnet ztratil pár přátel

Mizerně navržené programové prostředky způsobily předražení účtů zákazníků BT Cellnet (britský mobilní operátor). My se jen můžeme těšit, až podobné slevy zkusí zavést naši telekomunikační borci.

Zákazníci využívající slevy typu přátelé a rodina, slevu neobdrželi, protože čísla, která si registrovali pro levnější volání, byla ztracena. "Nemůžeme zabránit systému, aby samočinně mazal číslo, když je změněno. Hledáme řešení této záhady," připustila společnost.

Na problém upozornil John Loader - bývalý testovač software v BT - jehož BT Cellnet nejprve čtvrtletně připravil o obnos jen 9 pencí. Zjistil to přidáním dvou čísel do svého seznamu, čímž způsobil vymazání svých původních osmi .

Navzdory početným stížnostem trvajícím již od září, BT Cellnet přiznal problém až minulý týden, když Loaderovi vrátil 102.79 liber. Firma má kolem sedmi miliónů zákazníků.

"Nemůžete dokonale testovat software, ale toto je dost základní chyba," řekl Loader. BT Cellnet se spoléhá na zaměstnance ukládající čísla ručně. "Nestává se to naštěstí často, ale v tomto případě jde o čistě lidskou chybu. "

Článek ze dne 30. ledna 2000 - neděle