logo itpoint.cz

BT chce získat licence na vysokorychlostní mobilní služby v jiných evropských zemích

Nové technologie a služby jsou kolbištěm, kde lze získat potenciálně další tržní podíl. Za situace, kdy velké ryby jsou pohlcovány těmi momentálně ještě většími, jde také o budoucí přežití.

Jak oznámily v sobotu německé noviny, British Telecommunications plánuje požádat telekomunikační regulátory v Německu a Francii o licence na provozování vysokorychlostního mobilního Internetu a datových služeb. "Britský Telecom je rozhodnutý získat licence mimo jiné v Německu, Francii a snad také ve Španělsku," citoval Frankfurter Allgemeine Zeitung Pata Gallaghera, evropského prezidenta BT, jak prohlásil v interview publikovaném v sobotním vydání.

Firma byla nedočkavá získat licenci poskytovat vysoce moderní technologii služeb UMTS (univerzální mobilní telekomunikační systém) v kontinentální Evropě pro využití růstu elektronického obchodování a Internetu, prozradil Gallagher novinám.

Služby UMTS umožní zákazníkům zpřístupnit internetové stránky a obrazové materiály použitím zařízení velikosti mobilního telefonu, jejichž prodej je plánovaný nejprve v roce 2002.

Britský podnik také letos předpokládá prudký růst svého obratu v kontinentální Evropě kolem 18 miliard marek proti 12 miliardám marek vloni, dodal Gallagher.

Seskupení, jenž má kolem pěti miliónů zákazníků na evropské pevnině, plánovalo rozšiřovat svou špičkovou technologii a obchod spřízněný s Internetem prostřednictvím koupí, převzetí a spojení, řekl.

V odpověď na návrhy, zda by podnik mohl být ohrožen převzetím, Gallagher řekl: "kdosi takový by musel být velmi finančně silný, aby mohl převzít tento podnik."

Sunday Times oznámil předešlý měsíc, že přinejmenším tři potenciální zájemci mají potvrzené investiční banky pro zázemí nabídek vůči BT. Zatím jsou zřejmí Deutsche Telekom AG a SBC Communications z USA jako nejpravděpodobnější z dravců.

Článek ze dne 6. března 2000 - pondělí