logo itpoint.cz

BT nabízí službu rychlého internetu

V české kotlině se následující článek čte trochu jako utopie. Ale zase i u nás je přece pokrok. Internet bude od zítřka levnější o dvě hodiny déle.

V české kotlině se následující článek čte trochu jako utopie. Ale zase i u nás je přece pokrok. Internet bude od zítřka levnější o dvě hodiny déle.

Britský Telecom odstartuje tento týden připojování zákazníků ke své službě OpenWorld, vysokorychlostnímu internetu za pevnou sazbu. BT již dříve ohlásil službu s cenou 39.99 liber měsíčně, a od dubna již obdržel pozitivní vyjádření zájmu od více než 100,000 zájemců. Služba využívající vysokorychlostní techniku ADSL po běžném účastnickém vedení z měděných vodičů, umožní například divákům rychlé stahování video klipů a poslech hudby dle jejich výběru přes internet. Vysokorychlostní služba bude představovat předzvěst služeb televize na požádání (video on demand), jenž je aktuálně zkoušená ve spolupráci s televizí YES TV. BT utratil více než 250 miliónů liber za technologii v snaze odvrátit obchodní ohrožení způsobené obdobnými službami jeho soupeřů na tomto poli, jako je například Telewest. Nyní je služba k dispozici jen v hlavních velkoměstských oblastech jako například Leeds, Glasgow a Londýn. Zatímco to nyní může využívat pouze 35% země, BT je přesvědčen, že do konce roku bude tato možnost k dispozici polovině Velké Británie a 80% do srpna 2001.

O ekonomické perspektivě těchto služeb například svědčí skutečnost, kdy akcie Freeserve v pátek stouply v důsledku pověstí, že by se tento poskytovatel připojení k Internetu mohl spojit s konkurenční telekomunikační společností a nabízet podobnou službu.

Článek ze dne 31. srpna 2000 - čtvrtek