logo itpoint.cz

Celostátní přerušení informační služby o tlf. číslech Českého Telecomu na čísle 1180 proběhne v době od čtvrtka 14. září 2000 22:30 do pátku 15. září 06:00 hodin

Přerušení je nutné pro zajištění této služby proti náhlým výpadkům energie. Úprava v budoucnosti umožní nepřetržitý provoz linky i při déletrvajícím přerušení dodávky elektrické energie.

Provoz Informační služby o telefonních číslech ČESKÉHO TELECOMU a.s., na telefonním čísle 1180 bude z důvodu zabezpečení této služby proti náhlým výpadkům energie celostátně přerušen v době od čtvrtka 14. září 2000 22:30 hodin do pátku 15. září 06:00 hodin. Tato úprava v budoucnosti umožní nepřetržitý provoz linky i při déletrvajícím přerušení dodávky elektrické energie.

ČESKÝ TELECOM se snaží zajistit co nejsnažší překlenutí zmíněného časového úseku. Proto bude zákazníky na čísle 1180 v uvedené době na krátkodobou nedostupnost služby upozorňovat automatická informační hláska. K vyhledání telefonních čísel je možno využít internetového telefonního seznamu, dostupného na adrese www.telecom.cz . Provozu informační linky o zahraničních telefonních číslech (tel. číslo 1181) a dalších operátorských služeb ČESKÉHO TELECOMU se přerušení netýká.

Informační službu o telefonních číslech ČESKÉHO TELECOMU využívá v pracovní dny průměrně 150,000 volajících, 99,5% zákazníků však volá mimo plánovanou dobu přerušení. Zásluhou dlouhodobého vylepšování kvality operátorských služeb nyní zodpovězení jasně formulovaného dotazu na čísle 1180 trvá průměrně jen 20 až 30 vteřin.

ČESKÝ TELECOM a.s., je vedoucí telekomunikační společností v České republice. V oblasti poskytování hlasových služeb se počet jeho zákazníků blíží již čtyřem miliónům. Prostřednictvím své dceřiné společnosti EuroTel Praha s.r.o., se významně podílí také na trhu mobilních služeb. Díky zásadní modernizaci sítě uskutečněné zejména ve druhé polovině 90. let rozšiřuje nabídku o nejmodernější telekomunikační produkty. Zmodernizovaná přenosová kapacita společnosti je také stále intenzivněji využívána ostatními operátory.

tisková zpráva

 www.telecom.cz

Článek ze dne 13. září 2000 - středa