logo itpoint.cz

Celosvětový seznam telefonních, faxových čísel a e-mailů společností a osob na webových stránkách

Zájemci se mohou již registrovat, čímž se seznam bude postupně vytvářet. Server zřídila česká firma European Merchant Company.

Telefonní a faxová čísla společností a osob z celého světa včetně informací o jejich e-mailových adresách a webových stránkách je již od včerejška možné postupně najít na internetové adrese www.123globalpages.comZájemci se mohou začít registrovat, čímž se seznam bude vytvářet, vysvětlil systém naplnění seznamu mediální zástupce projektu Michal Donath. Dodal, že za službu se neplatí.

Za zřízením serveru, jeho programovým vybavením a financováním stojí česká společnost European Merchant Company (EMC). Ta do projektu, který je dílem českých techniků a programátorů, investovala přes tři miliony korun.

Jde skutečně o revoluci v chápání internetových informačních služeb, domnívá se ředitel společnosti EMC Petr Conk. V sekci Yellow World mohou firmy kromě kontaktů popsat náplň své činnosti. Fyzickým osobám je určena sekce White World. Zájemci o obchodní kontakty mohou inzerovat v Red World. Server komunikuje v patnácti světových jazycích včetně češtiny. Od počátku příštího roku bude přímo dostupný ze 784 mezinárodních i národních vyhledávačů.

Společnost bude zatím vydělávat na prodeji reklamní plochy. Inzertní kapacitu však poskytne také bezplatně 234 zúčastněným zemím, a to čtyři reklamní proužky v každé ze dvanácti tisíc rubrik. Do konce roku 2003 tak nabídne zdarma přes jedenáct milionů reklamních bannerů. Podle Michala Donatha reklamní prostor získají pravděpodobně ty firmy, které se přihlásí nejdříve.

 Česká informační agentura
Kateřina Drongová

Článek ze dne 8. listopadu 2000 - středa