logo itpoint.cz

Český Mobil zahájí komerční provoz WAPu ve své síti Oskar 30. Října

Kromě samotné služby bude společnost nabízet i portál, pomocí kterého si uživatelé budou moci zjistit aktuální stav svého účtu ...

Ceny za připojení Český Mobil zatím tají ! Přenosová rychlost WAPu bude 9,6 kb/s, po zavedení technologie GPRS v síti Oskar by se měla rychlost zvýšit. Firma v současnosti GPRS testuje, ke komerčnímu spuštění dojde nejdříve začátkem příštího roku.

Kromě samotné služby bude společnost nabízet i portál, pomocí kterého si uživatelé budou moci zjistit aktuální stav svého účtu, podrobný výpis volání, možné bude i dobýt si svou předplacenou kartu. Portál by dále měl obsahovat přehled televizních programů, zpravodajství, výsledky různých loterií, údaje Evropské databanky o firmách v ČR, jízdní řády či slovník.

WAP umožňuje přístup na internet pomocí mobilního telefonu. Konkurenční operátoři Eurotel a RadioMobil službu nabízejí přibližně od přelomu loňského a letošního roku.

Na právě probíhajícím veletrhu informačních a komunikačních technologií Invex v Brně představuje Český Mobil 13 prezentací rozmístěných v rámci celé výstavní plochy. Každá z nich je pojmenována jako městská část a dohromady tvoří uvnitř veletrhu městečko – Oskarov u Brna.

Při prohlídce Invexu narazíte třeba na Náměstí volných minut, Signální ulici nebo náměstí E. Semeska, řekl mluvčí Českého Mobilu Igor Přerovský.

Součástí Oskarova u Brna byla speciální nabídka pro moravské návštěvníky veletrhu. Prvních 15 000 zájemců, kteří odpověděli na nabídku zveřejněnou v moravských denících, dostalo od Oskara volnou vstupenku a pozvánku do Oskarových stánků na Invexu. Navíc je na místo odveze zdarma Oskar Bus.

Český Mobil měl v polovině letošního roku více než 100 000 uživatelů. Na trh počátkem letošního roku. Nyní pokrývá přes 90 % české populace.

Majoritním vlastníkem firmy je kanadská telekomunikační firma TIW (84,5 %), dalšími akcionáři jsou ČSOB (14 %) a Priority Telecom - UPC.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 10. října 2000 - úterý