logo itpoint.cz

Český Telecom se připravuje na zavedení technologie ADSL

Český Telecom vyhlásil dne 8.11.2000 obchodní veřejnou soutěž na dodavatele systémů špičkové přístupové technologie ADSL

Český Telecom vyhlásil dne 8.11.2000 obchodní veřejnou soutěž na dodavatele systémů špičkové přístupové technologie ADSL.

Zahájení komerčního provozu služeb využívajících ADSL je plánováno na 2. pololetí roku 2001. Technologie ADSL (Assymetric Digital Subscriber Line) používá standardní telefonní linky pro vysokorychlostní datovou komunikaci. Perspektivně se tak uživatelům běžné telefonní linky otevře možnost využívat svou telefonní linku k připojení na Internet rychlostí několika stovek kilobitů za sekundu. Obvyklé telefonní modemy přitom jsou schopny dosáhnout rychlosti maximálně 56 kilobitů za sekundu. Zadání soutěže vychází z výsledků pilotního projektu, který probíhal od ledna do června tohoto roku. V něm byla technologie ADSL úspěšně testována na domácích telefonních přípojkách několika desítek zaměstnanců Českého Telecomu. Soutěž je určena zejména pro významné světové výrobce telekomunikačních technologií. Nabídky budou přijímány do 15. prosince 2000.

Článek ze dne 13. listopadu 2000 - pondělí