logo itpoint.cz

Český Telecom umožňuje přeložení telefonní stanice v rámci celé České republiky

Český Telecom umožňuje přeložit hlavní účastnickou telefonní stanici se samostatným nebo podvojným připojením kamkoliv na území České republiky.

Od 1.10. umožňuje akciová společnost Český Telecom přeložit hlavní účastnickou telefonní stanici se samostatným nebo podvojným připojením kamkoliv na území České republiky. Doposud to přitom bylo možné jen v rámci příslušného místního telefonního obvodu.

Po snížení ceny za přeložení hlavní telefonní stanice o 50% s platností od 1.9. 2000 se jedná o další krok Českého Telecomu ke snížení nákladů zákazníků při změně jejich bydliště nebo sídla firmy. Ceník Českého Telecomu je k dispozici na internetové adrese www.telecom.cz . Potřebné informace mohou zákazníci získat také na bezplatném čísle 0800 123 456 Telefonického centra služeb.

Český Telecom je s téměř čtyřmi milióny provozovaných telefonních stanic vedoucí telekomunikační společností v České republice. Díky významné modernizaci sítě uskutečněné zejména ve druhé polovině 90. let rozšiřuje nabídku o nejmodernější telekomunikační produkty. Pozornost při tom věnuje především využití růstového potenciálu datových a internetových služeb. Český Telecom se hodlá prostřednictvím e:telu stát rovněž předním poskytovatelem netradičních služeb.

Hlavním akcionářem Českého Telecomu je Fond národního majetku ČR, který vlastní 51% akcií. Strategickým partnerem společnosti je holandsko-švýcarské konsorcium TelSource s 27 %. Podílníky TelSource N.V. jsou společnosti Swisscom a KPN Royal Dutch Telecom. Dalších 6,5% akcií Českého Telecomu vlastní přímo KPN Royal Dutch Telecom.

 www.telecom.cz
Vladan Crha
tiskový mluvčí


PRAKTICKÉ PŘÍKLADY - přeložení, převedení účastnictví a přemístění linky

  1. Pan Český se stěhuje z Chomutova do nového bytu v Ostravě. V původním bydlišti v Chebu měl zavedenu telefonní linku od Českého Telecomu a chtěl by si ji nechat zavést do svého nového ostravského bydliště, kde ještě žádná linka zavedena nebyla. V takovém případě se jedná o přeložení linky (bez možnosti zachování původního účastnického čísla) a zákazník zaplatí (od 1.10.2000) 1.750,00 Kč.

  2. Slečna Slezská se stěhuje z bytu v Opavě do pronájmu v Písku. V Opavě využívala telefonní linku od Českého Telecomu a v bytě, do kterého se v Písku stěhuje, už telefon od Českého Telecomu zaveden je. Zákaznice v novém bytě požádá o převod účastnictví a zaplatí za tento převod 170,00 Kč. Je ale nutný souhlas původního účastníka.

  3. Paní Moravská z Brna se stěhuje v rámci jednoho panelového domu (tj. v rámci objektu s jedním popisným číslem) z bytu ve 3. patře do přízemí. V původním bytě měla zavedenu telefonní linku od Českého Telecomu a chce ji mít i v novém. Jedná se o přemístění linky a paní Moravská zaplatí individuálně stanovenou cenu (dle složitosti konkrétního případu), např. 525,00 Kč.

Článek ze dne 31. října 2000 - úterý