Český Telecom uveřejnil podmínky propojování s ostatními operátory

Český Telecom zveřejnil 20. listopadu 2000 tzv. Referenční nabídku propojení (RIO - Reference Interconnection Offer), která upravuje podmínky propojení veřejných telekomunikačních sítí začínajících konkurenčních operátorů se sítí Českého Telecomu - tisková zpráva.

Český Telecom zveřejnil 20. listopadu 2000 tzv. Referenční nabídku propojení (RIO - Reference Interconnection Offer), která upravuje podmínky propojení veřejných telekomunikačních sítí začínajících konkurenčních operátorů se sítí Českého Telecomu.

Publikovaný dokument zahrnuje informace z oblasti procedurální, technické, obchodní a legislativní. Je připraven tak, aby maximálně usnadnil průběh projednávání smluv o propojení telekomunikačních sítí. Proto Referenční nabídka obsahuje i přehled služeb poskytovaných akciovou společností Český Telecom v rámci propojení sítí včetně cen za tyto služby.

Ceny jsou v souladu s pravidly Evropské unie transparentně stanoveny metodou plně alokovaných nákladů (též FDC - Full Distributed Costs) na základě auditované analýzy nákladů (costing).

Referenční nabídka je veřejný dokument, vycházející z nového zákona o telekomunikacích č. 151/2000 Sb. a z prováděcí vyhlášky MDS č. 198/2000. Vychází jako příloha Telekomunikačního věstníku a její kompletní podobu je možné volně získat ve formátu PDF také na internetové stránce Českého Telecomu www.telecom.cz .

Český Telecom je s téměř čtyřmi milióny provozovaných telefonních stanic vedoucí telekomunikační společností v České republice. Díky významné modernizaci sítě uskutečněné zejména ve druhé polovině 90. let rozšiřuje nabídku o nejmodernější telekomunikační produkty. Pozornost při tom věnuje především využití růstového potenciálu datových a internetových služeb. Český Telecom se hodlá prostřednictvím e:telu stát rovněž předním poskytovatelem netradičních služeb.

Hlavním akcionářem Českého Telecomu je Fond národního majetku ČR, který vlastní 51% akcií. Strategickým partnerem společnosti je holandsko-švýcarské konsorcium TelSource s 27 %. Podílníky TelSource N.V. jsou společnosti Swisscom a KPN Royal Dutch Telecom. Dalších 6,5% akcií Českého Telecomu vlastní přímo KPN Royal Dutch Telecom.

 www.telecom.cz
t i s k o v á   z p r á v a
Vladan Crha
tiskový mluvčí

Článek ze dne 22. listopadu 2000 - středa

Ušetřete peníze větším využitím proxy serverů
Aktuální články

Profesionální bezdrátový prezentační sys...

Bezpečný a transparentní FORPSI cloud

Výzva operátorům ke změně cenové politik...

Budeme mít férové operátory i ceny za mo...

Ne všechna volání z ciziny jsou roaminge...

DNS obhájila prvenství a získala ocenění...

Multimediální zásuvky s konektory HDMI, ...

Nová řešení podpory dostupnosti různorod...

Moderní digitální kancelář bez šanonů

Současné a budoucí IT trendy na konferen...

Zálohování firemních dat s dvojnásobnou ...

Co je nového v české verzi Dynamics NAV ...

Projekt NEN je ušit na míru IT společnos...

Jak na ochranu dat o tržbách

Dynamics 365 pomáhá obchodníkům zlepšova...

Mobilní bankovnictví ohrožuje SMS malwar...

Konference SUSE Expert Days 2017 pro pří...

Malý přenosný bluetooth reproduktor Polk...

Odpovědnost za ochranu dat zákazníků je ...

Digitální transformace s podporou VMware...