Český Telecom uveřejnil podmínky propojování s ostatními operátory

Český Telecom zveřejnil 20. listopadu 2000 tzv. Referenční nabídku propojení (RIO - Reference Interconnection Offer), která upravuje podmínky propojení veřejných telekomunikačních sítí začínajících konkurenčních operátorů se sítí Českého Telecomu - tisková zpráva.

Český Telecom zveřejnil 20. listopadu 2000 tzv. Referenční nabídku propojení (RIO - Reference Interconnection Offer), která upravuje podmínky propojení veřejných telekomunikačních sítí začínajících konkurenčních operátorů se sítí Českého Telecomu.

Publikovaný dokument zahrnuje informace z oblasti procedurální, technické, obchodní a legislativní. Je připraven tak, aby maximálně usnadnil průběh projednávání smluv o propojení telekomunikačních sítí. Proto Referenční nabídka obsahuje i přehled služeb poskytovaných akciovou společností Český Telecom v rámci propojení sítí včetně cen za tyto služby.

Ceny jsou v souladu s pravidly Evropské unie transparentně stanoveny metodou plně alokovaných nákladů (též FDC - Full Distributed Costs) na základě auditované analýzy nákladů (costing).

Referenční nabídka je veřejný dokument, vycházející z nového zákona o telekomunikacích č. 151/2000 Sb. a z prováděcí vyhlášky MDS č. 198/2000. Vychází jako příloha Telekomunikačního věstníku a její kompletní podobu je možné volně získat ve formátu PDF také na internetové stránce Českého Telecomu www.telecom.cz .

Český Telecom je s téměř čtyřmi milióny provozovaných telefonních stanic vedoucí telekomunikační společností v České republice. Díky významné modernizaci sítě uskutečněné zejména ve druhé polovině 90. let rozšiřuje nabídku o nejmodernější telekomunikační produkty. Pozornost při tom věnuje především využití růstového potenciálu datových a internetových služeb. Český Telecom se hodlá prostřednictvím e:telu stát rovněž předním poskytovatelem netradičních služeb.

Hlavním akcionářem Českého Telecomu je Fond národního majetku ČR, který vlastní 51% akcií. Strategickým partnerem společnosti je holandsko-švýcarské konsorcium TelSource s 27 %. Podílníky TelSource N.V. jsou společnosti Swisscom a KPN Royal Dutch Telecom. Dalších 6,5% akcií Českého Telecomu vlastní přímo KPN Royal Dutch Telecom.

 www.telecom.cz
t i s k o v á   z p r á v a
Vladan Crha
tiskový mluvčí

Článek ze dne 22. listopadu 2000 - středa

Všechna firemní zařízení Android pod kontrolou
Aktuální články

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...

Chytré IT tendry na TSK Praha pro předem...

Soutěž ČRA IoT Hackathon hledá nejlepší ...

Akreditační partnerský program Veeam zje...