logo itpoint.cz

Český Telecom varuje uživatele složby IOL před nevyžádanými aplikacemi v rámci připojení k síti internet prostřednictvím telefonní linky

Rádi bychom Vás opět upozornili na né zcela standardní situaci s připojením na internet přes nevyžádané aplikace, které využívají technologii ActiveX ...

Rádi bychom Vás opět upozornili na né zcela standardní situaci s připojením na internet přes nevyžádané aplikace, které využívají technologii ActiveX.

V poslední době se v tomto prostředí stále na některých prohlížených stránkách objevují odkazy nebo tlačítka, která mohou spustit nevyžádané aplikace a zárověň Vás připojit k jinému mezinárodnímu operátorovi.

Současně mohou tyto aplikace změnit parametry pro připojení do telefonní sítě. Váš modem dostane po prokliknutí těmito odkazy a tlačítky příkaz k vytočení telefonního čísla do zahraničí. Výsledkem potom je, že na konci měsíce obržíte nezvykle vysoký telefonní účet a samozřejmě se podivujete, jak je to možné !

Na adrese http: www.iol.cz v oddělení ZÁKAZNICKÁ PODPORA - AKTUÁLNÍ INFORMACE naleznete návod, jak tomuto nebezpečí v prostředí internetu můžete čelit.

Pokud budete mít jakékoli dotazy, případně problémy, prosím neváhejte nás telefonicky kontaktovat na naší bezplatné lince 0800184084, která je určena pro Vaši podporu. Zde přítomní operátoři a technici Vám rádi pomohou.

 www.telecom.cz

Článek ze dne 5. prosince 2000 - úterý