logo itpoint.cz

Český Telecom zvyšuje s platností od září 2000 provize vyplácené v rámci služby Internet 2000 provozovatelům připojení k internetu.

Podle Vladana Crhy (tisk. mluvčí Telecomu) tomuto kroku Telecom přistoupil na základě analýzy internetového provozu v I. pololetí letošního roku.

Po nedávném rozšíření nejlevnějšího pásma služby Internet 2000, kdy hodina připojení k internetu stojí 15,60 Kč, je toto významné zvýšení provize pro providery dalším krokem podporujícím rozvoj internetu v České republice, uvedl Petr Slováček, viceprezident ČESKÉHO TELECOMU, a.s. Jsme si vědomi toho, že zvláště pro provozovatele nabízející volný internet je právě tato částka nezanedbatelným zdrojem příjmů, dodává Slováček.

Telecom poskytuje měsíčně provize internetovým providerům formou procentního podílu z částky, kterou za připojení k internetu prostřednictvím modemu a telefonní linky platí koncoví uživatelé služby Internet 2000.

Provize I

Provize II

Oba dva druhy provizí se sčítají. V ideálním případě tak může podíl některého z providerů dosáhnout souhrnné výše 43 %, vysvětluje Crha.

Podrobné podmínky služby Internet 2000 včetně poskytovaných provizí jsou zveřejněny na internetové adrese www.telecom.cz .

ČESKÝ TELECOM, a.s., dlouhodobě podporuje řadu internetových projektů. Společnost je generálním partnerem informačního serveru Divadelního ústavu www.divadlo.cz . Prostřednictvím divize INTERNET OnLine poskytuje zdarma připojení vybraným nemocnicím a léčebným zařízením a zároveň vytváří na Internetu první nekomerční český server pro děti na adrese www.majáky.cz . ČESKÝ TELECOM také v uplynulém školním roce jako první nabídl školám v rámci akce Planeta Internetu ucelenou koncepci bezplatného vzdělávání. INTERNET OnLine připravil pro tento projekt výhodné připojení k Internetu prostřednictvím balíčků EDU.IOL.

 www.telecom.cz

tisková zpráva

Článek ze dne 19. září 2000 - úterý