logo itpoint.cz

Český telekomunikační úřad stanovil rozmezí pro zvýšení cen Českého Telecomu v příštím roce na jedno až čtyři procenta

Na základě tohoto rozhodnutí nyní můžeme detailněji rozpočítat ceny za jednotlivé služby a vypracovat podrobnější návrh cen - sdělil tiskový mluvčí Českého Telecomu Vladan Crha.

Podle mluvčího to automaticky neznamená, že by se všechny ceny v příštím roce zvýšily. Nárůst cen o jedno až čtyři procenta se týká celého koše, tj. cen jako celku - předpokládáme, že některé poplatky se mohou snížit, vysvětlit V. Crha. Následovat budou další jednání, jejichž cílem bude sjednotit představy Českého Telecomu a ČTÚ. Poté regulátor vydá druhý cenový výměr, na jehož základě firma vypracuje definitivní podobu cen pro příští rok.

Už dříve jsme mluvili o tom, že pro příští rok připravujeme různé tarifní plány - tj. cenové balíčky, které si bude moci zákazník zvolit podle objemu svého telefonního provozu, připomněl V. Crha.

Regulaci podléhají ceny základních služeb, například přenosu telefonních hovorů nebo provozu telefonní stanice. Podle nového telekomunikačního zákona stanovuje tyto ceny Český telekomunikační úřad, nikoliv ministerstvo financí jako v předchozích letech.

Český Telecom bude příští rok poprvé nucen reagovat na nástup konkurence - od 1. ledna totiž formálně dochází k plné liberalizaci českého telekomunikačního trhu.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 9. listopadu 2000 - čtvrtek